Dívka s ofinkou a krásným úsměvem – Jenovéfa Boková a její nejlepší role

Přidat na Seznam.cz

Mladá herečka Jenovéfa Boková se v poslední době čím dál častěji objevuje na filmovém a televizním plátně. Od Občanského průkazu, přes Chvilky až po Ženy v běhu. Je považována za jednu z nejlepších současných hereček – a také krásně hraje na housle.


Dívka s netypickým jménem

Lehce zapamatovatelná herečka pochází ze známé a umělecky nadané rodiny. Jenovéfa Boková se narodila v roce 1992 jako nejmladší dcera Johna Boka (známého politického aktivisty). Její matka, Jitka Boková, je malířka a sochařka. Má jednu sestru, herečku Kristýnu Bokovou-Liškovou, která se provdala za známého herce Pavla Lišku.

Jenovéfa Boková není jenom herečkou – je také výbornou houslistkou. Hudbě se hodně věnovala již jako malá a i nadále v tom pokračuje:

  • hrála s kvartetem Comenius Quartet
  • má vlastní skupinu Wunder Bar Band, se kterou se věnuje hraní alternativního jazzu
  • studuje na hudební konservatoři

Herecká kariéra

Jako herečka se začala prosazovat především díky české sekci společnosti HBO. Na filmové plátna se dostala v roce 2010 ve filmu Občanský průkaz. Ten vznikl podle literární předlohy Petra Šabacha. Snímek režíroval Ondřej Trojan. Jenovéfa Boková si tu zahrála roli Hanky, děvčete hlavního hrdiny. Do paměti se divákům zapsala především díky scéně z podchodu, kde proběhl brutální policejní zásah, a právě Hanka tam zůstala jako poslední.

Další její významnou rolí byla rebelující studentka v projektu Hořící keř z roku 2013. Další filmy, do kterých byla obsazena, se jmenovaly:

  • Svatá čtveřice
  • Láska je láska
  • Revival
  • Kdyby byly ryby

Chvilky

Ve filmu Chvilky z roku 2018 si Jenovéfa Boková zahrála hlavní roli nepříliš šťastné Anežky. Za svůj výkon byla oceněna prestižní cenou Český lev za nejlepší herečku v hlavní roli.

Film Chvilky je nepříliš veselým vyprávěním o tiché Anežce a její snahou, aby všichni kolem ní byli spokojení. Rodiče, prarodiče, partner. Skončí tak, že pouze neustále ustupuje – ale na konci každého ústupu je bod, kdy už to dál nejde.

Jenovéfa Boková zvládla svoji roli nešťastné Anežky výborně a také se ve filmu předvedla jako talentovaná houslistka.

Když ženy běhají

Nejnovějším hereckým počinem Jenovéfy Bokové je role Kateřiny v romantické komedii z letošního roku – Ženy v běhu. Režisérem a scénáristou filmu je Martin Horský. Tato romantická komedie se může pyšnit skvělým hereckým obsazením – kromě samotné Jenovéfy tu můžeme vidět Zlatu Adamovskou, Terezu Kostkovou, Veroniku Khek Kubařovou, Vladimíra Polívku a Ondřeje Vetchého.

Jenovéfa Boková tu hraje roli dívky, která se zapletla do neuspokojivého vztahu se ženatým mužem. Poté, co ji rodina přiměje trénovat s nimi na maraton, aby splnila poslední přání zesnulého otce, se začne sbližovat s jejich trenérem a postupně běhání přichází na chuť.

Jaký je váš oblíbený film s touto charismatickou herečkou?

Autor: Martin L.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.