Co vše musí herci obětovat kvůli své roli – není to vždy jednoduché, ale výsledek stojí za to

Jsou role, které herci tak moc chtějí hrát a chtějí také podat co nejlepší výkon, že se nebojí zajít doslova do extrémů a obětovat své práci všechno. Podívejte se na herce, kteří se nebáli ničeho, aby před kamerou mohli předvést stoprocentní výkon.

Christian Bale – kvůli roli v Mechanikovi začal i kouřit

V mysteriózním thrilleru Mechanik (2004) si zahrál Christian Bale fyzicky i psychicky vyčerpaného mladíka, který kvůli traumatické události trpí nespavostí. Aby vypadal věrohodně, musel tomu odpovídat i jeho zevnějšek. Herec před natáčením začal držet drastickou dietu, denně snědl jen jablko, pil černou kávu a vodu. Aby snížil svou chuť na jídlo, začal dokonce i kouřit. Všechno to ještě podporoval cvičením, což muselo být skutečně náročné.

Povedlo se mu shodit 28 kilogramů a při natáčení náročnějších scén je jen těžko zvládal – byl skutečně extrémně vyhublý. Po skončení tohoto natáčení se hned vrhnul na další. Prozměnu zase musel rychle během šesti měsíců shozené kilogramy a svalovou hmotu nabrat, aby si mohl zahrát roli Bruce Wayneho, ve filmu Batman začíná. Šel tedy z extrému do extrému – jen kvůli roli.

Shia LaBeouf – vojáci se přece nemyjí

Přípravy na roli ve válečném snímku Železná srdce (2014) vzal herec opravdu vážně. Nechal si vytetovat kříž, stal se asistentem kaplana, strávil rok na přední operační základně a dokonce několik dní pozoroval koně, jak umírají. Během natáčení se přestal sprchovat, aby se ztotožnil se životem vojáků ve válce. Nechal si také vytrhnout zub a sám vlastníma rukama si nožem pořezal tvář. Rány si poté znovu otevíral, aby vypadaly, že jsou čerstvé. Tak tomu se říká obětovat se pro roli. Nutno říct, že výkon podal skvělý.

Heath Ledger – role, které ho možná dohnala k depresím

Herec ve filmu Temný rytíř zazářil. Stal se nejmladším Jokerem v historii – v době natáčení mu bylo pouhých osmadvacet let. Výkon odvedl více než přesvědčivý, ale nebylo to jednoduché. Herec Christian Bale dokonce prozradil, že Heath po něm chtěl, aby ho při vzájemných scénách bil doopravdy. Svou přípravu na roli Jokera vzal Heath opravdu zodpovědně. Nechal se na celý měsíc zavřít do hotelového pokoje, během té doby se vůbec s nikým nestýkal.

Své děsivé myšlenky si zaznamenával do deníku, na poslední stránku napsal velkými písmeny Bye, Bye. Dokonce některá zahraniční média uvedla, že právě tato těžká příprava na roli a depresivní postava Jokera byly tím důvodem, proč začal mladý herec brát tolik léků proti depresím, na jejichž předávkování krátce po skončení natáčení zemřel. Když se novináři poté ptali Jacka Nicholsona, co si myslí o hercově tragickém úmrtí – odpověděl „Varoval jsem ho“. Jack Nicholson si roli Jokera zahrál v Burtonově verzi filmu.

Tom Hanks  – podstoupil výcvik, aby mohl najít vojína Ryana

Tom Hanks spolu se všemi ostatními hlavními herci musel absolvovat před natáčením kultovního válečného snímku, Zachraňte vojína Ryana několikadenní armádní výcvik. Po celou dobu výcviku museli používat jména svých postav. Výcvik samozřejmě musel probíhat za nepříznivého počasí, kdy střídavě mokli a třásli se zimou. Deset dní se cvičili ve zbrani, v boji zblízka, v manévrech a ve vojenské komunikaci.

Denně ušli na osm kilometrů s plnou polní – s výzbrojí, která vážila skoro 20 kilogramů. Drsná příprava všechny herce stmelila v jeden tým a lépe se tak mohli vžít do svých rolí. A to se jim skutečně povedlo. Snímek patří k těm nejlepším válečným filmům všech dob.

Všem hercům se, ale jejich snažení vyplatilo a ve svých rolích se skutečně předvedli. Výborně! A který se nejvíce líbí vám?

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu