Co jste nevěděli o pohádce Korunní princ

Pohádku Korunní princ z roku 2015 natočil režisér Karel Janák. Ten je pověstný svými komediemi, a ani v pohádkovém příběhu nezapomněl na několik komických situací. Těšit se tak můžete nejen na hvězdné herce, romantický pohádkový příběh se vším všudy, ale i na legraci. Jak a kde se pohádka natáčela?

Zlý Karel pořádně zatopí svému bratrovi

Jak už to tak bývá, úspěch staršího bratra se jen tak neodpouští, a tak i v tomto království dojde nejprve na zradu, než všechno skončí dobře. Dojde také na kouzla, ocitneme se v Zapovězeném lese, kde léta žije zlý čaroděj, a dozvíme se, jak si starší princ Jan v podání Patrika Děrgela poradí se zradou svého mladšího bratra v podání Kryštofa Hádka, který svému bratrovi závidí následnictví trůnu. Jak to všechno asi dopadne? Na to se můžete podívat dnes večer od 20:00 na ČT 1.

Brnění ze slavného filmu

Ve filmu má na sobě princ Karel, kterého hraje Kryštof Hádek, během rytířských soubojů brnění. To samé brnění se již ve filmu objevilo a vůbec poprvé jej na sobě měl herec James Purefoy, který jej obléknul ve své roli korunního prince ve filmu Příběh rytíře z roku 2001.

Přání se mu splnilo

Během závěrečného souboje pronese druhorozený syn krále, princ Karel větu: „Konečně se tě zbavím a bude ze mě Karel IV.“ Herec se pak o rok později Karem IV. ve filmu skutečně stal. Zahrál si jej ve filmu Hlas pro římského krále.

Kde se natáčelo

Mnohé scény, a to nejen ty interiérové se natáčely na hradech Křivoklát a Kokořín. Na Křivoklátu v pohádce sídlila princezna a Kokořín se stal sídlem princů. Všechny souboje, které se v pohádce objeví, se natáčely na louce před hradem Točník.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu