Babe: Ikona baseballu, ke které se hlásí i dnešní hvězdy

Baseball sice není v České republice zdaleka tak oblíbený jako ve Spojených státech, ale v posledních letech ho sleduje, nebo se mu začíná i aktivně věnovat, stále více lidí. Pokud k nim patříte i vy, tak jste již pravděpodobně slyšeli o Georgi Hermanu „Babe“ Ruthovi, americkém baseballovém hráči, který je považován za nejlepšího hráče všech dob.

Ruth se poprvé proslavil jako nadhazovač

Ačkoli je Babe Ruth nejvíce známý tím, že odpálil úžasných 714 homerunů, což byl rekord, který až o téměř čtyřicet let později překonal Hank Aaron, byl na začátku 20. století jedním z nejdominantnějších baseballových nadhazovačů levou rukou. V šesti sezónách v dresu Boston Red Sox vyhrál 89 zápasů, z toho 24 v roce 1917, a pomohl týmu vyhrát tři tituly ve Světové sérii. Většinu kariéry poté strávil v New York Yankees.

Do důchodu neodešel jako hráč New York Yankee

Ruthova prvoligová kariéra v Bostonu nejen začala, ale také skončila, nikoliv ale u Red Sox. Když ho Yankees zavrhli, protože jeho výkonnost klesala, podepsal Ruth v roce 1935 smlouvu s týmem Boston Braves z Národní ligy v naději, že se v následující sezóně stane manažerem tohoto týmu. Když se ukázalo, že jeho schopnosti se zhoršily, klub slib nedodržel. Ruth ukončil svou 22letou kariéru po 28 zápasech v dresu Braves.

Do síně slávy nebyl zvolen jednomyslně

Rok po svém odchodu do důchodu byl Ruth mezi prvními pěti členy zvolenými do nové Národní baseballové síně slávy budované v Cooperstownu ve státě New York. Navzdory úžasným statistikám Ruthovy kariéry ho 11 z 226 hlasujících nevolilo. V hlasování tak tehdy zaostal za Tyem Cobbem, který získal nejvíce hlasů.

Většinu života se domníval, že je o rok starší, než ve skutečnosti byl

Celá desetiletí Ruth věřil, že se narodil 7. února 1894. Když však po sezóně 1934 žádal o vydání pasu před odjezdem do Japonska a kvůli tomu vyhledal svůj rodný list, zjistil, že je na něm uvedeno datum 6. února 1895. Ruth však údajně i nadále slavil 7. únor jako den narození a rok ze svého věku neubral.

Zdroj: history.com, imdb.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu