Film Stíhači Red Tails popisuje skupinu pilotů, která pohoršovala tehdejší společnost

Příběh, jenž popisuje film Stíhači Red Tail vypráví o skupině pilotů z druhé světové války, kteří byli vyvrženi na pokraj společnosti. Všichni totiž měli jednu společnou vlastnost, kvůli které je ostatní mezi sebe nepřijali s otevřenou náručí. Snímek natočili Američané, ale podíleli se na něm také Češi.

Letka pilotů, která pohoršovala společnost

Film natočený v roce 2012 vypráví příběh z druhé světové války, jak jej možná neznáte. Věděli jste, že existovala letka složená pouze z Afroameričanů? Jmenovali se Tuskegee Airmen – a snímek je právě o nich. Přestože se zúčastnili více než patnácti tisíc bojových misí po celé Evropě a severní Africe, společností nikdy nebyli přijati, a dokonce pro mnohé lidi bylo pohoršující, že vůbec existovali. Mohla za to jejich barva kůže.

Podívejte se na zachovalý bombardér

Ve filmu, který režíroval Anthony Hemingway, obsadili hlavní role Cuba Gooding Jr. či Terrence Howard, uvidíte zachovalý typ čtyřmotorového bombardéru Boeing B-17G „Pink Lady“. Ve filmu se objevuje mezi ostatními letouny, které nalétávaly na Německo. V Evropě existují pouze dva letuschopné exempláře. Druhý se jmenuje Sally B – Memphiská kráska. Také tento letoun si zahrál před kamerou. Objevil se v první řadě seriálu Zdivočelá země.

Film se potýkal při uvedení do kin s kontroverzními výroky

Tak stejně, jako kdysi měla posádka černých pilotů problém s rasovou nesnášenlivostí, tak také tento film se potýkal s problémy. Uvedení snímku do kin se neobešlo bez kontroverzních výroků. Za některými stál například George Lucas. Ten prohlašoval, že snímek odmítlo distribuovat každé studio, protože je tam čistě černošské obsazení. Českým kaskadérům to však nevadilo, a rádi se tak zapojili do výroby tohoto historického dramatu.

Část natáčení tak probíhal například v Milovicích či Praze. Zbytek se točilo v Itálii, Slovinsku či Kalifornii.

Zdroj: IMDb, Wired | foto: 20th Century Fox

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu