Už je to více než dvacet pět let od doby, kdy japonská společnost Capcom vydala na PlayStationu první Resident Evil, úvodní díl úspěšné série, která způsobila revoluci na trhu videoher a zavedla pojem „survival horor“. V té době si nikdo, možná ani samotný Capcom, nedokázal představit, že se Resident Evil v následujících desetiletích rozroste v multimediální sérii, která kromě videoher obsáhne také romány či filmy. Nejnovějším přírůstkem je Resident Evil: Infinite Darkness, čtyřdílná minisérie vytvořená v koprodukci společností Capcom a Netflix.
Známé postavy
Snímek Resident Evil: Infinite Darkness režíroval Eichiro Hasumi v animačním studiu Quebico. Dalším členem týmu, který stojí za zmínku, je autor hudby Yugo Kanno. Série je časově umístěna mezi události Resident Evil 4 a Resident Evil 5, přesněji do roku 2006, krátce po záchraně dcery prezidenta Spojených států Ashley Grahamové Leonem S. Kennedym. A právě Leon, postava, kterou si fanoušci velmi oblíbili, je jedním z hlavních hrdinů této série.
Nové příběhy
Resident Evil: Infinite Darkness začíná příletem bývalého slavného policisty, který přežil pekla Raccoon City a El Puebla, do Bílého domu. Jeho příjezd je však opět znamením smůly, protože prezidentská budova je zasažena záhadným kybernetickým útokem a napadena dravými zombie. Po vyřešení situace je Leon pověřen prezidentem, aby incident objasnil. Na objasnění spolupracuje s agenty Jasonem a Shen Mei, dvěma postavami, které zjevně něco skrývají. Zároveň minisérie sleduje i dobrodružství Claire Redfieldové, Leonovy společnice z Resident Evil 2. Claire je nyní členkou humanitární organizace TerraSave, která nabízí pomoc obyvatelům Penamstánu, imaginární země na hranicích s Čínou zmítané strašlivou občanskou válkou.
Seriál, nebo film?
Resident Evil: Infinite Darkness je tedy zasazen do hlavního děje série, ale zároveň je strukturován tak, aby ho mohli sledovat i ti, kteří ostatní události neznají. Až na přítomnost dvou historických hrdinů a několik odkazů na začátku a na konci seriálu, které ale pro děj nejsou důležité, nabízí Resident Evil: Infinite Darkness samostatný příběh, který nemá velký vliv na kontinuitu série a příjemně plyne během čtyř epizod o celkové délce necelé dvě hodiny. Původně se tak myslelo, že Resident Evil: Infinite Darkness je film, což je dojem, který se zpětně nedá vyvrátit.
Zdroj: thegamesmachine.it, netflix.com