Resident Evil: Infinite Darkness aneb Nový CGI seriál zdaleka nejen pro milovníky této ságy

Už je to více než dvacet pět let od doby, kdy japonská společnost Capcom vydala na PlayStationu první Resident Evil, úvodní díl úspěšné série, která způsobila revoluci na trhu videoher a zavedla pojem „survival horor“. V té době si nikdo, možná ani samotný Capcom, nedokázal představit, že se Resident Evil v následujících desetiletích rozroste v multimediální sérii, která kromě videoher obsáhne také romány či filmy. Nejnovějším přírůstkem je Resident Evil: Infinite Darkness, čtyřdílná minisérie vytvořená v koprodukci společností Capcom a Netflix.

Známé postavy

Snímek Resident Evil: Infinite Darkness režíroval Eichiro Hasumi v animačním studiu Quebico. Dalším členem týmu, který stojí za zmínku, je autor hudby Yugo Kanno. Série je časově umístěna mezi události Resident Evil 4 a Resident Evil 5, přesněji do roku 2006, krátce po záchraně dcery prezidenta Spojených států Ashley Grahamové Leonem S. Kennedym. A právě Leon, postava, kterou si fanoušci velmi oblíbili, je jedním z hlavních hrdinů této série.

Nové příběhy

Resident Evil: Infinite Darkness začíná příletem bývalého slavného policisty, který přežil pekla Raccoon City a El Puebla, do Bílého domu. Jeho příjezd je však opět znamením smůly, protože prezidentská budova je zasažena záhadným kybernetickým útokem a napadena dravými zombie. Po vyřešení situace je Leon pověřen prezidentem, aby incident objasnil. Na objasnění spolupracuje s agenty Jasonem a Shen Mei, dvěma postavami, které zjevně něco skrývají. Zároveň minisérie sleduje i dobrodružství Claire Redfieldové, Leonovy společnice z Resident Evil 2. Claire je nyní členkou humanitární organizace TerraSave, která nabízí pomoc obyvatelům Penamstánu, imaginární země na hranicích s Čínou zmítané strašlivou občanskou válkou.

Seriál, nebo film?

Resident Evil: Infinite Darkness je tedy zasazen do hlavního děje série, ale zároveň je strukturován tak, aby ho mohli sledovat i ti, kteří ostatní události neznají. Až na přítomnost dvou historických hrdinů a několik odkazů na začátku a na konci seriálu, které ale pro děj nejsou důležité, nabízí Resident Evil: Infinite Darkness samostatný příběh, který nemá velký vliv na kontinuitu série a příjemně plyne během čtyř epizod o celkové délce necelé dvě hodiny. Původně se tak myslelo, že Resident Evil: Infinite Darkness je film, což je dojem, který se zpětně nedá vyvrátit.

Zdroj: thegamesmachine.it, netflix.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu