365 dní: erotikou nabitý film, který kopíruje slavnějších 50 odstínů šedi?

Milujete filmy, které mají děj, zápletku a rozuzlení? Nebo jste jedni z těch, kteří mají rádi filmy, ve kterých není nouze o drama, romantiku, ale také smyslnou erotiku? Nakolik je film 365 dní v poslední době populární a hojně se o něm diskutuje snad na všech platformách, jsou lidé, kteří jej milují, ti, kterým se líbí a ti, kteří jej odsuzují. I když nemívá zrovna nejlepší procentuální hodnocení, má film své kouzlo. Minimálně pro ty, kteří mají rádi filmy o bohatství, lásce, nevyřešených vztazích, mafii a erotice. Jde o film polské produkce, která je v posledních dnech na Netflixu hojně oslavovaná. Stojí film za zhlédnutí?

Populární kniha

Jak už to tak bývá, předlouhou pro film je stejnojmenná kniha polské úspěšné autorky Blanky Lipinské. Ta nás zavede do zcela běžného prostředí, které se však jen tváří, že je běžné. Laura je úspěšná hotelová manažerka, která je plně zaměstnaná, má manžela, který se jí až tak moc nevěnuje, raději svůj čas utrácí u počítače. V sexuální oblasti tak trochu strádá, což si umí vynahradit jinak. Rozhodne se pro dovolenou na Sicílii, kde by mělo vše probíhat tak, jak si naplánovala, ovšem to by nesměl být nablízku Massimo. Mladý gangster, který je zvyklý mít vše, co si zamane. Mladou Lauru unese a řekne jí, že s ním bude 365 dní ve vile, dokud se do něj nezamiluje.

Nepřehlédněte: Divoký anděl: skutečné přátelství a dvě intra seriálu.

Bratr padesáti odstínů?

Jisté znaky podobné kasovnímu trháku 50 odstínů nelze přehlédnout. Pohledná žena, bohatý a tak trochu nebezpečný muž, luxusní obydlí, šaty, spousta jídla, jachty, romantický příběh, spousta erotiky. Polské produkci se jistě povedlo zaujmout a skupina žen, které těmto filmům hodují, se stoprocentně zavděčí. První díl vyvolal spoustu diskuzí, jedno je však jisté. Neprošel bez povšimnutí, což je dobře. Mluví se o něm, lidé jej sledují. Jak to celé dopadne? Bude druhý díl také tak hojně komentován a probírán?

Autor: Zuzana Žáková
ZAVŘÍT