Zajímavosti o filmu Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

V sobotu večer od 20:20 na Nově se vydáme společně s kapitánem Jackem Sparrowem na jeho v pořadí již pátou dobrodružnou plavbu průzračnými vodami Karibiku. Ani tentokrát se to neobejde bez komplikací a humorných situací dohromady. Jack ale tentokrát musí čelit opravdu nebezpečnému soupeři.

Dostat ho chce samotný kapitán Salazar, kterému se podařilo uniknout z prokletí Ďáblova trojúhelníku. Chce-li Jack přežít, musí najít bájný Poseidonův trojzubec. Pojďte se s námi podívat na některé pikantnosti ze zákulisí natáčení filmu z roku 2017.

Problémový Johnny Depp

Stejně tak jako Jack Sparrow, tak i jeho představitel, herec Johnny Depp, má občas problémy s morálkou. To je projevilo i při natáčení pátých Pirátů. Na natáčení chodil stále pozdě, ale bylo dobře, že vůbec dorazil, protože občas zkrátka nepřišel vůbec. Produkce tak musela najmout člověka, který měl za úkol hlídat hercův byt. Když se v bytě rozsvítilo, dal pokyn štábu, který mohl začít chystat plac, protože tak měli jistotu, že je herec vzhůru a brzy dorazí na natáčení.

Ještě před samotnou premiérou pátého dílu se ale herec nechal slyšet, že by si rád zahrál postavu Jacka Sparrowa i v šestém nebo sedmém díle. Když pak probíhaly premiéry filmu po světě, rozhodl se Johnny Depp, že okoření návštěvníkům zážitek v kalifornském Disneylandu. Převléknul se za svou postavu a postavil se místo jedné naaranžované figuríny. Poté přiznal, že některými reakcemi fanoušků byl velmi překvapený.

Věděli jste, že celá série Pirátů z karibiku vyhrála pouze jednoho jediného oscara? V roce 2006 vyhrálo druhé pokračování s podtitulem Truhla mrtvého muže oscara za nejlepší vizuální efekty. Poslední dvě pokračování nezískala dokonce ani žádné oscarové nominace.

Useknuté hlavy režisérů

Do režisérského křesla pátého dílů usedli Joachim Ronning a Espen Sandberg. Pozorný divák si může všimnout, že když vidí Jack Sparrow pod gilotinou useknuté hlavy, mají tváře právě této režisérské dvojice.

Na otázku, jak by se režiséři chtěli jmenovat, kdyby byli piráti oni, odpověděli, že kapitán Morgan a kapitán Sharkbait.

Autor: Vlastimil Vachta
ZAVŘÍT