Vězni jako komparz a další zajímavosti z natáčení krimi komedie Zakázané ovoce

Ve čtyřiceti letech by už muž měl vážně uvažovat o tom, jak naloží se svým životem. A když jde o profesionálního lupiče, který se už několikrát nechal chytit, platí to dvakrát. Jenže touha po penězích a životě bez starostí je silnější. A tak se Jack Foley rozhodne loupit úplně naposledy, aby mu ten klidný život za něco stál.

Do cesty se mu ale postaví krásná federální agentka Karen. A místo zatčení z toho bude láska – nebo ne? Romantická krimi komedie Zakázané ovoce se natáčela v roce 1998, jaké zajímavosti přípravu tohoto filmu provázely?

Z vězňů komparzisty

Ve snímku jsou vidět i scény z nápravného zařízení jménem Glades. Ty se natáčely ve skutečném vězení Angola v Louisianě. Pětistovka zdejších vězňů přitom filmařům rovnou posloužila jako komparz.

V závěru filmu se pak v roli jednoho z trestanců objeví i slaný herec Samuel L. Jackson, který si zde střihnul krátkou roli.

Sníh i náročná scéna z kufru auta

Když si sympatická a různorodá dvojice Karen a Jack zajdou na skleničku do hotelu, jde v záběru vidět, že venku sněží. Venku ale nesněžilo, a tak musel být sníh přidán později počítačově.

Ne každá scéna se podaří natočit hned napoprvé a některé scény jsou náročnější, že to může trvat hodně dlouho, než se podaří zachytit na kameru všechno tak, jak to má být. Například scéna, kdy jsou Karen a Jack spolu zavření v autě se natáčela pětačtyřicetkrát.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu