Ve jménu krve: Stárnoucí Mel Gibson dokázal, že do akčních filmů stále patří

Mel Gibson jako bývalý kriminálník a člen legendárního motorkářského gangu Hells Angels, který musí chránit svou dospívající dceru před nebezpečnými drogovými dealery. To je hlavní téma thrilleru francouzského režiséra Jeana-François Richeta s názvem Ve jménu krve. Jak se slavná hollywoodská hvězda snímků Šílený Max, Smrtonosná zbraň, Statečné srdce či Patriot po šedesátce popasovala s další akční rolí?

Jaký otec, taková dcera

Mel Gibson má za sebou řadu úspěšných snímků. Před pěti přijal roli Johna Linka, drsného a osamělého bývalého vězně, na kterého se obrátí jeho dospívající dcera Lydie s prosbou, aby ji ochránil před nebezpečným mexickým zločineckým kartelem. Dívka se totiž po měsících života na ulici, aniž by o sobě dala vědět rodině, přidala ke zločineckému gangu a při potyčce nechtěně zabila vůdce gangu, který byl jejím přítelem a shodou okolností také synovcem mocného gangstera. John si po svém propuštění z vězení mezitím vybudoval nový život, žije v malém přívěsu a pracuje jako tatér. Jeho poklidný život se ale s příchodem Lydie, kterou roky neviděl, naprosto změní. Jako správný otec je ale odhodlán dceři pomoci i za cenu, že se bude muset případně opět vrátit do vězení. Gibsonovu filmovou dceru ztvárnila Erin Moriartyová.

Starý dobrý Mel

Film je typickým akčním filmem, který v sobě má něco z klasických filmů tohoto žánru, ve kterých jsme Mela Gibsona vídávali v osmdesátých letech. Nutno ale dodat, že i s mnoha vráskami ve tváři tento typ filmu Gibsonovi stále sedí. Tedy zjednodušeně řečeno žádná velká psychologie a jednoduchý příběh. V něm je sice Gibson v porovnání s filmy přes třicet let starými již v roli otce, ale uchoval si v sobě stále kus svého typického rošťáctví. Při sledování tohoto snímku si tak nelze svým způsobem nevzpomenout na dobu legendárních Smrtonosných zbraní. Mimochodem film vznikl na motivy stejnojmenné knihy Petera Craiga. Tu chtěl již před lety zfilmovat a zároveň si zde zahrát hlavní roli Sylvester Stallone.

Zdroj: nytimes.com, imdb.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu