Tango a Cash: Proč jsou v traileru jiné scény než ve filmu a čím diváky překvapil Sylvestr Stallone?

Na konci osmdesátých let se v jednom velkorozpočtovém filmu plném akce, dobrodružství i komických okamžiků sešly dvě tehdejší velké hollywoodské hvězdy Sylvester Stallone and Kurt Russell. Výsledkem byl dnes již klasický akční snímek Tango a Cash.

Stallone a brýle

Možná vás v tomto snímku překvapilo, že akční hvězda typu Sylvestra Stalloneho se zde objevila v brýlích. Většina lidí je mylně považovala pouze za součást „kostýmu“. Pravdou je, že herec má se zrakem skutečně problémy. Většinou nosí kontaktní čočky, pro některé scény ve filmu Tango a Cash se ale rozhodl mít brýle. Brýle, které ve filmu vidíte, byly jeho vlastní, které herec v běžném životě používal.

Narážka na Stalloneho rozvod

Během jedné scény se Cash zeptá Tanga, jestli se nechce zastavit na kávu a Danish, což je název kynutého plněného moučníku. Danish ale anglicky znamená také dánský. Stalloneho odpověď: „I hate Danish“, tak byla ve skutečnosti rovněž narážkou na jeho tehdy čerstvý rozvod s dánskou herečkou Brigitte Nielsenovou.

Cashe měl hrát Patrick Swayze

Před Kurtem Russellem byla role Cashe nabídnuta Patricku Swayzovi. Hvězda Hříšného tance ji přijala, ale poté se z natáčení rozhodla odstoupit a dát přednost filmu Road House. Mezi dalšími uchazeči o roli byli například Kevin Costner, Pierce Brosnan, Liam Neeson nebo Bruce Willis, nakonec ale zvítězil Kurt Russell.

Vyhozený režisér

Na konci hlavního natáčení filmu Tango a Cash, přibližně po třech měsících, byl překvapivě vyměněn režisér Andrej Končalovskij. Později vyšlo najevo, že to bylo proto, že chtěl, aby měl film mnohem temnější tón, než s jakým byli producenti spokojeni, a tak byl nahrazen Albertem Magnolim. Objevily se také výtky, že Andrej Končalovskij překročil rozpočet, později se ale ukázalo, že to ve skutečnosti nebyla jeho chyba.

Skryté odkazy na akční filmy

Tango a Cash se objevuje na sklonku dekády, která byla nabitá akčními snímky. Na mnohé z nich ve filmu najdeme narážky. Během honičky, při níž dojde k požáru, Cash pronese větu, která je odkazem na úvodní scénu filmu Smrtonosná zbraň, kde Riggs pronese tutéž větu. Během stejné scény se Tango ptá Cashe, kdo ho naučil řídit, na což mu odpoví, že to byl Stevie Wonder. Tento vtip se objevil i ve Smrtonosné pasti.

Film málem nestihl svou premiéru

Kvůli několikanásobnému zpoždění produkce bylo dodržení termínu uvedení filmu Tango a Cash do kin velmi napjaté. Ke zpoždění přispělo i to, že studio požádalo odborného střihače Stuarta Bairda, aby celý film před premiérou kompletně přestříhal. Finální sestřih filmu schválilo studio jen několik dní před jeho uvedením do kin.

Trailer obsahuje vymazané scény

Kvůli zpoždění produkce použilo studio Warner Bros pro trailer záběry z prvního sestřihu filmu Tango a Cash. Vzhledem k tomu, že hotová verze filmu byla ještě daleko, studio tehdy nevědělo, že se některé scény, které v traileru použili, do finálního snímku nedostanou.

Film byl nominován na několik cen za nejhorší film

Snímek byl nominován celkem na tři Zlaté maliny. Jednalo se o kategorie nejhorší herec v hlavní roli (Sylvester Stallone), nejhorší herec ve vedlejší roli (Kurt Russell) a nejhorší scénář. Nakonec ale film žádnou z těchto cen nezískal.

Zdroj: eightieskids.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu