Probouzejí ve vás klauni strach a hrůzu? Tak to pozor na Pennywise. To se vrací!

V malém městečku Derry se dějí zvláštní věci. Každých třicet let se probouzí pradávné zlo a vyráží na lov. Naposledy jej skupina kamarádů porazila, ale třicet let uběhlo a děsivý klaun Pennywise je zpátky a posílá pozvánky.

Děti, neberte si balónky

Mile se usmívající klaun, který nic netušícím dětem nabízí balónek. Člověk by si řekl, že jde o neškodnou zábavu, ale jenom do chvíle, než si onen klaun vezme balónek zpátky – i s rukou nebohého dítěte.

Bill Denborough o tom ví své. Právě tahle stvůra před lety zavraždila jeho malého bratříčka George a sužovala jeho rodné město, dokud nebyla jím a jeho kamarády poražena. Vlastně spíš zahnána zpátky. Vypadá to, že se To zase probudilo a chce se mstít. Smolaři se vrací zpátky tam, kde to začalo a vzpomínají na vše, na co zapomněli. Dokážou si ale vzpomenout včas?

Režisérem je Andy Muschietti, ale vzhledem k tomu, že se děj posouvá o mnoho let dopředu, se muselo změnit téměř celé herecké obsazení. Tedy kromě hlavního padoucha – Pennywise i nadále hraje Bill Skarsgård. V dalších rolích se představí: James McAvoy jako Bill Denbrough, James Ransone jako Eddie Kaspbrak, Jessica Chastain jako Beverly Marsh,Bill Hader jako Richie Tozier, Andy Bean jako Stan Uris,  Jay Ryan jako Ben Hanscom a Isaiah Mustafa jako Mike Hanlon.

Pokračování prvního dílu filmu To (2017) můžeme očekávat 9. září letošního roku.

Při natáčení se děly prapodivné věci

Natáčení hororového filmu je vždy náročná záležitost a nejde se vyhnout ani nepříjemným situacím. Ani protagonisti a tvůrci pokračování To se tomu nevyhnuli. Například:

  • James McAvoy (představitel Billa Dengroughta) se během filmového boje s TO skutečně zranil.
  • Chvíli to vypadalo, že se Bill Skarsgård nevrátí jako představitel Pennywise – měl totiž se své role noční můry.
  • Klauni byli proti natočení filmu – údajně jim to znemožňuje získávat zakázky a pokračovat ve své práci.

Necháte si nahnat strach, nebo se v září půjdete podívat, kdo dostane balónek tentokrát? Možná se bude i vznášet.

Autor: Vlastimil Vachta
ZAVŘÍT