Prci, prci, prcičky: Školní sraz aneb dá se po letech navázat na „pubertální nostalgii“?

Když se „nejikoničtější americká matka“ v roce 1999 poprvé objevila ve filmu Prci, prci, prcičky, byla to bomba. V roce 2012 se ale tento pocit nedostavil, navzdory tomu, že Stiflerova matka vypadala a chovala se stále stejně. Dalo se vůbec po třinácti letech navázat na kultovní první díl americké komedie?

Stifler a ti druzí

Po zhlédnutí snímku Prci, prci , prcičky: Školní sraz, který navazuje na originální trilogii, má mnoho diváků tak trochu pocit, že Stiflerova matka v podání Jennifer Coolidge i Stifler sám, kterého hraje Seann William Scott, uvízli v časové deformaci. Ostatní členové středoškolské party, kterým je nyní kolem třicítky, se tak či onak posunuli dál.

Dospěli dokonce natolik, že když se tři z nich plánují sejít o tři dny dříve v rodném městě, aby se předčasně dostali na třídní sraz, vlastně ani nedají Stiflerovi o svých plánech vědět. Stále mají Stiffmaistera rádi, ale živě si vzpomínají na problémy, do kterých je v minulosti dostal.

Přesto Stifler stále zůstává největším lákadlem filmu. Seann William Scott, který má jinak za sebou úctyhodnou kariéru, si roli Stiflera přivlastnil a zdá se, že dokázal proměnit svůj obličej v úplně nového člověka: zúžené oči, široký maniakální úsměv, děsivé soustředění a stále stejná touha po svádění a dobrodružství, kterou měl na střední škole.

Setkání po letech

Díky filmům Prci, prci, prcičky, Prci, prci, prcičky 2 a Prci, prci, prcičky 3: Svatba, které vznikly v letech 1999 až 2003, se herecké obsazení stalo natolik známým, že tento film vlastně působí tak trochu jako náš sraz s nimi. Chris Klein jako Oz se stal sportovním expertem, Jim a Michelle v podání Jasona Biggse a Alyson Hanniganové jsou stále manželé a mají spolu chlapečka jako „útěchu“ za to, že se jejich sexuální život zastavil. Eddie Kaye Thomas jako Finch se proměnil v dobrodruha, který zdolává hory a řádí v nočních klubech. A Jima znepokojivě vzrušuje Kara, kdysi malá sousedka, kterou hlídal, a která je nyní znepokojivě starší a vnadná. Vrací se i další známá tvář, Jimův otec v podání Eugena Levyho, který, jak si možná vzpomínáte, až příliš ochotně poskytoval svému synovi rady v nejnevhodnějších situacích.

Kouzlo originální trilogie Prci, prci, prcičky spočívalo v mládí a naivitě postav. Všechno se to dělo poprvé a oni měli jednostrannou posedlost sexem typickou pro mnoho teenagerů. Čtvrtý díl divákovi po letech přináší pocit déjà vu i nemálo příjemného humoru. Odkazuje na mnohé z předchozích tří filmů a zároveň přináší i něco nového. Přesto máme tak trochu pocit, že to oproti minulosti někdy „trochu drhne“.

Zdroj: imdb.com, hollywoodreporter.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu