Poslední představení: Unikátní seriál, který ukazuje Michaela Jordana nejen jako skvělého basketbalistu

Chicago Bulls jeden z nejslavnějších basketbalových týmů světa, který byl, je a navždy bude spojen se jménem Michael Jordan. I když Michael Jordan byl bezesporu jeho největší hvězdou, za úspěchy týmu stojí i další hráči, především Scottie Pippen a Dennis Rodman, kteří byli společně s Michaelem Jordanem označováni jako Magické trio, a též trenér Phil Jackson. Dokumentární seriál Netflixu unikátním způsobem přibližuje tyto legendy světového sportu a jejich výjimečný příběh.

Dosud nezveřejněné záběry

Seriál je tvořen deseti epizodami, které jsou povětšinou založeny na exkluzivních a dosud nezveřejněných materiálech. Unikátní záběry byly natočeny štábem, který s klubem cestoval po celou sezónu 1997/1998. Cílem bylo zdokumentovat případný zisk šestého titulu NBA v osmi sezónách. Tato sezóna byla zároveň poslední sezónou Michale Jordana v Chicago Bulls.

Jeden za všechny, všichni za jednoho

I když hlavní hvězdou celého dokumentu je bezesporu legendární Michael Jordan, který bývá oprávněně považován za jednoho z nejlepších basketbalistů všech dob, snímek dává v průběhu doby čím dál tím větší prostor i dalším „vedlejším“ postavám, které za úspěchem týmu stály a bez kterých by celý pohádkový příběh nebyl možný. Těmito postavami jsou nejen ostatní basketbalisté, ale též manažeři, trenéři či asistenti.

Nejen Michael Jordan

Michala Jordana, Scottieho Pippena či Dennise Rodmana navíc nepoznáváme pouze jako skvělé basketbalisty, ale rovněž jako osoby. Dozvídáme se například o jejich dětství či jejich názory na nejrůznější oblasti. Velmi působivá je skutečnost, že i když většina všeho zájmu a dění se točí kolem Michaela Jordana, on sám je poměrně skromný a velmi dobře si uvědomuje, že sám by nikdy nic nevyhrál. Seriál ukazuje také to, že jen talent nestačí, je třeba ho spojit s tvrdou prací, morálkou a loajalitou.

Pokud se tedy chcete vrátit o více než dvacet let zpátky a zavzpomínat si s těmito nesmrtelnými hvězdami, ale i jejich soupeři na to, jak se psala sportovní historie, seriál Poslední představení vám to více než skvěle umožní.

Zdroj: vanityfair.com, netflix.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu