Pohádka pro Emu: Tatínka Emy mohl hrát Michal Suchánek

Hlavním hrdinou je Petr Miller, který žije v Anglii a netuší, že má někde malou dcerku. Jeho pracovní život naruší až zpráva, která přichází z Česka. Malé Emě zemře maminka, která jej uvede jako člověka, jehož mají kontaktovat. Petr tomu nevěří, má dobrou práci, nemá žádnou partnerku a ani děti mít nechce.

I přesto nechce malou Emu nechat ve štychu a rozhodne se ji zachránit před dětským domovem. Není to ale tak jednoduché, musí najít pro Emu novou matku. Nakonec vše dobře dopadne. A i Petr najde lásku.

Film je vhodný na pohodový večer s mnoha komickými chvílemi. K filmu byla složena píseň Pro Emu, kterou jistě dobře znáte a nazpíval ji Michal Hrůza, má ji i na svém albu z roku 2017. Film byl natočen především v Praze a také na Plešivci. Ondřej Vetchý ztvárnil svoji roli opravdu dobře, původně se ve filmu ale neměl vůbec objevit. Návrhem pro roli Petra byl herec Michal Suchánek.

Emu ztvárnila Ema Švábenská

Když se film natáčel, bylo skutečné Emě 8 let. Zajímavostí je, že role Emy byla vydřená. Prošla si castingem, který měl, dle jejích slov, několik kol. I když by se mohlo zdát, že skrz jméno ve filmu vybrali i herečku, která ho má stejné, byla to pouze a jen náhoda. Skutečné Emě se možná lépe natáčelo. I když v jejím věku neměla problém s textem a naučila se ho raz dva. Ema oslavila letošní rok třinácté narozeniny.

Snímek je příjemný nejen v předvánoční či vánoční čas, u diváků má hodnocení okolo 70 %. Mnoho lidí film přirovnává ke klasické české tvorbě. Snímek měl v českých kinech premiéru v listopadu 2016, na Slovensku také – a na DVD se objevil v březnu následujícího roku.

Zajímavostí je, že film získal cenu diváků v americkém Phoenixu, což udělalo obrovskou radost samotnému představiteli Petra Millera, Ondřeji Vetchému.

Zdroj: Prima, CSFD

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT