Podivuhodná proměna Harley Quinn: Když vizuální stránka filmu převáží vše ostatní

Složitost samotného názvu snímku hodně napovídá o náladě, kterou chce film svým divákům zprostředkovat, jeho nevšední struktuře i podivném a nesouvislém uvažování hlavní postavy. Pokud se tento snímek rozhodnete zhlédnout, buďte připraveni na velkou excentričnost a stylizaci.

Život je změna

Postavu Harley Quinn milovníci batmanovských komiksů dobře znají. Nyní ji nacházíme v nelehkém okamžiku, kdy dostala od Jokera tak zvaně kopačky. Po tom všem, co pro něj udělala. S nenadálou samotou se snaží vyrovnat různými způsoby, od hledání domácího mazlíčka, se kterým by mohla trávit dlouhé osamělé noci na gauči, až po utápění smutku v alkoholu v jednom místním klubu. Její rozchod s Jokerem ale zároveň znamená, že její ochrana přestala platit. Celý Gotham ji proto pronásleduje, aby se pomstil za kruté žerty, které v minulosti páchala.

Ženy si musí pomáhat

Tato situace nakonec vyústí ve vznik jakéhosi ženského superhrdinského spolku, podle jehož názvu se celý snímek jmenuje. Jejich cílem je především ochránit dvanáctiletou pouliční zlodějku Cassandru, která ukradla diamant s tajnými kódy k bankovnímu kontu gangstera Romana Sionise. Ten má zálibu ve vyřezávání obličejových masek z těl svých obětí.

Za vším hledej asijské kořeny režisérky

Pozitivem snímku je herecký výkon Margot Robbie, která je dokonalá i zábavná v roli, která je daleko vzdálená těm, do kterých je obvykle obsazována. Ženská složka se neprojevuje pouze na plátně, ale i za ním. Scenáristkou a režisérkou filmu jsou rovněž ženy. Snímek režírovala Cathy Yan, která debutovala před třemi lety snímkem Dead Pigs, který byl inspirován skutečnou událostí, kdy v jedné řece v Číně objevili tisíce mrtvých prasat. Jméno režisérky prozrazuje její čínské kořeny a nutno dodat, že ty se projevují i ve filmu Birds of Prey.

Co uvidíte, se dá jen stěží popsat

Na první pohled totiž diváky upoutá jeho přehnaná vizuální stylizace s typickou asijskou estetikou plnou výrazných barev. Víc než příběh sám vás tak zaujme především extravagantnost kostýmů, make-upů či masek, které jednotlivé postavy používají, i kulis, ve kterých se snímek odehrává. To vše je navíc umocněno ještě střihem a specifickou hudbou. Ze závěru filmu navíc jasně vyplývá, že se rozhodně nejedná o první a poslední film, ve kterém se tato skupina objevila.

Zdroj: imdb.com, hbogo.cz, sentieriselvaggi.it

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu