Nesvatbovi: Kdo z filmových postav potřeboval hned 5 dublérů?

Svatební komedie Nesvatbovi z roku 2005 vypráví o nezvyklém koníčku dvou přátel Johna a Jeremyho. Jejich sezónní zábavou je nenucené vetření se do rozběhnuté svatby, kdy skvěle zahrají rodinné pouto se ženichem, nebo nevěstou.

Skoro pokaždé se jim však stane, že svatbu naruší a zničí její harmonogram. Když Jeremy objeví jednu z největších svateb ve Washingtonu, je přesvědčen, že na ní se svým kamarádem nesmí chybět. Jak už to u těchto lehkých komedií bývá, do jejich obvyklého plánu vstoupí láska, která celý jejich plán dokonale převrátí.

Která role potřebovala hned 5 dublérů?

Když si herečka Isla Fisher přečetla kompletní scénář k filmu, zjistila, že v několika scénách má být před kamerou její odhalené tělo. Jelikož se ale herečka nechtěla pro tuto roli v žádném případě svlékat, bylo nutné najít dvojnice na několik různých scén. Některé dublérky zahrály proto její pozadí, prsa nebo ruce pod stolem.

Zachování autenticity celého snímku

Aby byl filmový příběh co nejvíce uvěřitelný, skupina filmařů se rozhodla zachovat svatební scény ve svém plném rozsahu. Proto se každá natočená svatba musela odehrát celá, s celkovým harmonogramem, jako by se jednalo o svatbu skutečnou. Jedině tak se podařilo zachovat opravdovost.

Herečka se na svou roli musela dlouho připravovat

Herečce Rachel McAdams bylo doporučeno několik hodin plachtění z důvodu jedné ze scén na lodi. Herečka se ale rozhodla vzít tuto roli o něco více vážněji, získala kompletní certifikát při složení zkoušky z plachtění, a nyní může tento benefit využít i při svých dovolených na plachetnici.

Při natáčení vzniklo mnoho improvizace

Vtipné poznámky i autentické záběry ve scénáři nenajdete, vše vznikalo improvizací herců. Herec Owen Wilson sám vymyslel legendární větu o tom, že lidé používají jen 10 % srdce. O úspěšnosti filmu vás přesvědčí také časopis Premiere, který v roce 2006 zařadil tento snímek do žebříčku 50 nejlepších komedií.

Film Nesvatbovi si zamilujete už při prvních scénách pro jemný humor, krásné prostředí a skvělé herecké výkony.

Zdroje: csfd.cz, imdb.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu