Miami Vice: Oblíbený krimi seriál se po třiceti letech dočkal filmového remaku. Jak se snímek povedl?

Elitní detektivové Sonny Crockett a Ricardo Tubbs pracují v utajení při vyšetřování pašování drog na Floridě. Situace se ale zkomplikuje, když se Sonny zamiluje do krásné ženy mocného obchodníka se zbraněmi a drogami a Rickovi blízcí se ocitnou v ohrožení. Tak by se dala stručně shrnout zápletka amerického akčního filmu Miami Vice s Colinem Farrellem a Jamie Foxxem v hlavních rolích.

Návrat dvojice populárních detektivů

Režisérem je slavný režisér a scénárista Michael Mann. Ten se filmem snažil navázat na úspěch stejnojmenného seriálu z poloviny osmdesátých let. Původní Miami Vice s Donem Johnsonem a Philipem Thomasem vznikl v letech 1984-89 a seriálem měl celkem úctyhodných sto jedenáct dílů. Mann tehdy seriál nejen režíroval, ale byl i jeho hlavní producent. Použít pro nový film stejný název tak byl svým způsobem i skvělý reklamní tah.

Jako den a noc

Pokud si pamatujte Rica a Sonnyho z původního seriálu jako do určité míry protikladnou dvojici, věřte, že jejich rozdílnost byla i v novém filmu zachována. Zároveň ale byly jejich postavy nenásilně aktualizovány tak, aby působily realisticky i v novém tisíciletí. Za celý film si dvojice vymění sotva několik vět, jsou to chladní profesionálové, jejichž vztah je založen na důvěře, a slova jsou tak zbytečná.

Za vším hledej ženu

Po smrti starého informátora přijmou detektivové miamské policie tajný úkol pro FBI. Cílem obou agentů je infiltrovat se do kolumbijské zločinecké organizace, která řídí drogový trh v USA. Situace se však zkomplikuje, když se Sonny zamiluje do krásné manželky Montoyi, šéfa organizace obchodníků s drogami a zbraněmi.

Nezapomenutelné scény

Film má poněkud křečovitý začátek a chvilku mu trvá, než se rozjede. Poté už ale nabere obrátky a o napětí není nouze. Přestože se jedná o akční film, ve filmu jsou vlastně ryze akční pouze dvě scény, ty ale stojí za to. Jde o velmi syrově natočené přestřelky, které díky dokonalé kameře, zvuku i střihu působí naprosto realisticky. To vše je navíc protkané fascinující atmosférou nočního Miami.

Zdroj: theguardian.com, imdb.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu