Malý Sheldon: Okouzlí i ty, kterým Teorie velkého třesku nic neříká

Seriál Teorie velkého třesku patří k nejoblíbenějším sitcomům posledních let. Seriál ze života mladých fyziků si díky svému specifickému humoru získal diváky po celém světě. Jednou z nejvýraznějších postav je Sheldon Copper, geniální fyzik, který má ale určité problémy se začleněním se do normálního života a společnosti či s pochopením ironie a sarkasmu. Existuje ale i další seriál, ve kterém se tato postava objevuje, Malý Sheldon. Jak již název napovídá, odkrývá Sheldonovo dětství, kdy se jeho okolí snaží vyrovnat s jeho genialitou i specifičností zároveň.

Taková „normální“ rodinka

Seriál nás zavádí zpět do roku 1989, kdy malý Sheldon vyrůstá v Texasu. Kromě hlavní postavy se samozřejmě seznamuje i s jeho rodinou. Mary Cooperová, Sheldonova matka, je ztvárněna podobně jako v Teorii velkého třesku, tedy jako zbožná, do kostela chodící žena se slabostí pro svého Shellyho. Ten už v jedenácti letech díky svému výjimečnému vědeckému intelektu představuje mezi svými vrstevníky jakousi raritu. Dalšími postavami jsou Sheldonův otec George, fotbalový trenér, který miluje pivo a sledování zápasů, Sheldonův starší bratr Georgie, který se zajímá o sport, auta a dívky, a především Missy, Sheldonovo dvojče. Ta je pravým opakem Sheldona, společenská a na rozdíl od něj ji věda vůbec nezajímá. Poslední členkou rodiny je pak Sheldonova babička.

Malého Sheldona milujete i nenávidíte

Můžeme říci, že malý Sheldon v sobě stejně jako jeho dospělá verze kombinuje genialitu, v tomto případě jako zázračné dítě ve světě dospělých, a svou komplikovanou osobnost. Už jako dítě tak projevuje všechny svéráznosti a fobie, které má i jako dospělý. Navíc Iain Armitage ho hraje stejně skvěle jako později Jim Parsons v Teorii velkého třesku. Mimochodem Jim Parsons je v seriálu vypravěčem.

Mnoho humorných situací v seriálu samozřejmě souvisí se Sheldonovou genialitou, díky které zastiňuje své spolužáky i členy učitelského sboru. Kromě své geniality má navíc malý Sheldon i obrovský komplex nadřazenosti a žádné filtry, což je svým způsobem smrtící kombinace. HBO GO nabízí všechny čtyři řady populárního komediálního seriálu. A aby se vám seriál líbil, nemusíte být ani nutně fanoušky Teorie velkého třesku.

Zdroj: indiewire.com, vox.com, hbogo.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu