První řada jihoafrického seriálu Krev a voda se v loňském roce na Netflixu setkala s poměrně velkým úspěchem u mladých diváků. V seriálu se totiž klasické téma dospívání a problémů s ním spojených mísí s detektivními prvky a temným tajemstvím. Před několika dny se na platformě objevilo sedm nových epizod.
Rodinná tragédie
Hlavní hrdinkou seriálu je mladá dívka Puleng Khumalo, která žije se svou rodinou v Kapském městě. Rodina si v minulosti prošla obrovskou tragédií, před sedmnácti lety byla jejich nejstarší dcera po porodu unesena. Bohužel vyšetřování nikdy nevedlo k jejímu nalezení. Puleng je touto událostí stále hluboce zasažena. Po návštěvě večírku pořádaného bohatou místní mládeží se jakoby z ničeho nic rozhodne změnit školu. Vybrala si elitní vzdělávací instituci Parkhurst College.
Je spolužačka opravdu její ztracená sestra?
Proč? Je totiž přesvědčena, že Fikile Bhele, jedna z nejoblíbenějších studentek školy a plavecká hvězda, se kterou se na večírku seznámila, je její starší sestra. Ona sama ji nikdy nepoznala. Vše, co o ní ví, je pouze z vyprávění matky. Rodinné problémy ale nesouvisí jen s unesenou sestrou. Otec Puleng je totiž obviněn z obchodování s lidmi a ona chce zároveň dokázat jeho nevinu.
Závažná témata ukrytá pod povrchem
Pod sesterskou záhadou a klasickým teenagerovským dramatem se tak skrývá i vážná problematika obchodování s lidmi. Problému, o kterém se veřejně sice příliš nemluví, ale který je v Jihoafrické republice překvapivě rozšířený. A právě obchodování s lidmi je základní příčinou tragédie, která vedla k tomu, že Puleng nikdy nepoznala svou starší sestru.
Seriál Krev a voda diváky na první pohled zaujme nejen zajímavým nápadem, ale také kvalitou obrazu a dobrými hereckými výkony hlavních hrdinů. První dojem je tedy velmi pozitivní. Bohužel postupně pátrání Puleng ustupuje do pozadí a v seriálu začnou převládat klasické teenagerovské prvky. Uvidíme, jestli se druhá řada poučila z kritiky a chyb té předchozí a nabídne divákům zajímavou podívanou.
Zdroj: netflix.com, decider.com