Když slavní slaví… Nová česká Líza Simpsonová, Vilém z Máje anebo česká herecká legenda

Přidat na Seznam.cz

Stejně jako každý týden i dnes můžete společně s námi popřát k narozeninám třem hereckým osobnostem a celebritám. Kdo to bude tentokrát? Pojďte se podívat, kdo je zase o rok starší.


Ivana Korolová

Herečka a dabérka se narodila 17. září 1988 v Pardubicích. Vystudovala obor hudebně-dramatický na Pražské konzervatoři. Znát ji můžete například z filmů Panic je nanic, Dvanáct měsíčků nebo Ať žijí rytíři. Vystupovala také v televizním pořadu O korunu krále Karla. V současnosti se pravidelně objevuje na obrazovkách televize Prima v seriálu Krejzovi. Pokud si ji stále nevybavujete, rozhodně znáte alespoň její hlas. Ivana Korolová je totiž naší vyhledávanou dabérkou. Od roku 2017 převzala dabování Lízy Simpsonové v oblíbeném animovaném seriálu Simpsonovi, když zemřela Helena Štáchová.

Anketa: Kdo z těchto herců je váš oblíbenec?
Celkem hlasů: 105

Matěj Stropnický

Český politik, novinář a herec se narodil 18. září 1983 v Praze. Matěj Stropnický je synem herce, diplomata a politika Martina Stropnického a scénáristky Lucie Stropnické. Stejně jako jeho otec Martin se i Matěj angažuje jak na politické scéně, tak na té herecké. Z filmu ho můžete znát především jako výrazného loupežníka Viléma z filmového zpracování slavné Máchovy básně Máj. Do role si ho vybral sám režisér F. A. Brabec. V říjnu 2017, krátce před parlamentními volbami, po předchozích dlouhých spekulacích Matěj Stropnický otevřeně přiznal médiím svou homosexuální orientaci. V srpnu roku 2018 společně se svým přítelem koupili zámek ze 17. století v Osečanech na Příbramsku. Opuštěnou historickou budovu se tak snaží zachránit.

Daniela Kolářová

Jedna z nejlepších českých hereček se narodila 21. září 1946 v Chebu. Před kamerou debutovala ve dvaceti letech televizním snímkem Konec velké epochy. Před filmovou kamerou se objevila jen o rok později ve filmovém zpracování Páralova románu Soukromá vichřice. V roce 1969 se poprvé setkává před kamerou s Jaromírem Hanzlíkem ve filmu Slasti otce vlasti, se kterým později vytvoří nezapomenutelnou dvojici hned v několika snímcích.

Jako manželka Jaromíra Hanzlíka se pak představila v televizním seriálu Taková normální rodinka. Jako milenecký pár se pak spolu ještě objevili v Noci na Karlštejně a v Létě s kovbojem. Dohromady jim to opravdu šlo. Daniela Kolářová se do paměti diváků zapsala ale i dalšími skvělými rolemi ve filmech Na samotě u lesa, Setkání v červenci nebo v Kulovém blesku. Z novějších snímků vzpomeňme na Obecnou školu, Tmavomodrý svět nebo Vratné láhve. Dodnes herečka patří k vyhledávaným divadelním a filmovým herečkám a končit se rozhodně nechystá.

Oslavencům blahopřejeme!

 

Autor: Vlastimil V.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.