Honba za klenotem Nilu: Proč bylo natáčení v ohrožení a jakou novou zkušenost snímek hercům přinesl?

Romantická komedie Honba za diamantem s Michaelem Douglasem a Kathleen Turneovou v hlavních rolích se dočkala v polovině osmdesátých let poměrně velkého úspěchu u diváků. Hned o rok později se tak tvůrci rozhodli, že natoč volné pokračování s názvem Honba za klenotem Nilu. Tento snímek je většinou považovaný za o něco slabší, ale přesto je to příjemný film se zajímavým soundtrackem.

Problémy s Kathleen Turnerovou

Kathleen Turnerová původně odmítla v pokračování filmu hrát, důvodem byly především její spory se studiem a producenty ohledně jejího honoráře za snímek Honba za diamantem. Kromě finančních problémů se Kathleen Turnerové nelíbil ani scénář. Studio se nakonec s Turnerovou kvůli těmto potížím soudilo. Tvůrci filmu na ni podali žalobu ve výši 25 milionů dolarů za porušení smlouvy, pokud roli odmítne. Turnerová tak nakonec s natáčením souhlasila.

Mnoho úmrtí okolo filmu

Během natáčení snímku zahynula při autonehodě autorka původního scénáře Honba za diamantem Diane Thomasová, a to pouhých sedm týdnů předtím, než se dočkala uvedení pokračování svého filmu. Navíc zemřela v Porsche, které jí Michael Douglas koupil jako poděkování za její práci na filmu. Diane Thomasová nebyla jedinou osobou spojenou s filmem, která tragicky zahynula. Při průzkumu lokací v Maroku, kde se snímek natáčel, zahynuli při autonehodě tři členové natáčecího štábu. Honba za klenotem Nilu je tak věnována právě jim a Diane Thomasové.

Tři hvězdy se společně objevily ve videoklipu

Herci Kathleen Turnerová, Michael Douglas a Danny DeVito se objevili jako vokalisté v pozadí ve videoklipu k písni Billyho Oceana When the Going Gets Tough, the Tough Get Going. Píseň byla jednou ze stěžejních písní filmu. Navzdory zákazu videoklipu ve Velké Británii se pro Billyho Oceana tato píseň stala v Británii největším hitem jeho kariéry.

Profesionální kompars

Jednou ze zajímavostí filmu je i účast profesionálního žonglérského souboru The Flying Karamazov Brothers. Ten se ve filmu objevuje v rolích domorodců Araka, Baraka, Karaka, Saraka a Taraka.

Zdroj: eightieskids.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu