Gentlemani: Zábavná a energická gangsterka plná hvězd

Není pochyb o tom, že na Netflixu je ke zhlédnutí obrovské množství zajímavých filmů a seriálů. Jedním z nich je zcela jistě i akční krimi snímek s názvem Gentlemani. Film se točí kolem příběhu britského drogového krále Mickeyho Pearsona. Ten se rozhodne prodat svůj výnosný business jedné dynastii amerických miliardářů. Tím se ale spustí série nejrůznějších intrik a podvodů, obě strany totiž chtějí na obchodu co nejvíce vydělat.

Film nabitý zvučnými jmény

V hlavní roli Mickeyho Pearsona se můžete těšit na charismatického Matthewa McConaugheye. Kromě něj se ale ve snímku objevuje celá řada dalších slavných herců, jako je Colin Farrell, Charlie Hunnam, Michelle Dockery či Hugh Grant. Scénáře i režie se ujal Guy Ritchie, který je pro české diváky spojen především se sérií snímků o Shelocku Holmesovi.

Legalizace marihuany

Velká část filmu se zabývá nelegálním obchodem Mickeyho Pearsona s marihuanou. Ačkoli je Mickey Američan, založil tento byznys ve Velké Británii a několik let se mu dařilo. Nyní se však snaží přejít k legálnějšímu podnikání. Guy Ritchie prohlásil, že nemá vyhraněný názor na to, zda má být marihuana ve Velké Británii legalizována, či nikoli. Nicméně věta o tom, že nikdy nebude legalizována, dokud bude na trůně královna, ho prý zaujala myšlenkou střetu starých hodnot s moderním pokrokem.

Film versus televizní seriál

Snímek Gentlemani byl původně koncipován jako seriál a takto ho také Guy Ritchie představil filmovým studiím. Seriál se měl údajně více zaměřit na postavu Raymonda. Studia se však rozhodla, že nejprve chtějí film a případný seriál se natočí později.

Okradený Hugh Grant 

Mezi hvězdným obsazením filmu vyniká svou excentrickou postavou Hugh Grant. Ten hraje bulvárního novináře Fletchera, který se pokouší Mickeyho vydírat tím, že vše, co ví, předává Mickeyho pravé ruce Rayovi. Grant natočil své scény za pouhých pět dní, přičemž se musel naučit čtyřicet stran dialogů. Grant si proto vytvořil speciální tahák s replikami, který mu měl při natáčení případně pomoci. Nechal si ho ale v autě, které mu noc před natáčením vykradli.

Pivo a hospody

Guy Ritchie je známý tím, že si ve svých filmech pro sebe vždy najde nějaké nenápadné cameo. Tentokrát nechal své „osobní značky“ vystupovat v průběhu celého filmu. Když například jedna z postav vchází v jednom okamžiku do baru, stojí tam vůz s pivem s logem pivovarnické společnosti Gritchie, Mickey je později ve filmu viděn, jak pije stejné pivo. Jedná se o skutečnou pivovarnickou společnost, kterou Guy Ritchie vlastní. Stejně tak je na sklenici v baru logo Lord of the Land, což je londýnská hospoda, kterou Ritchie vlastní společně fotbalistou Davidem Beckhamem.

Kostýmy

Ačkoli jsou Ritchieho filmy známé spíše díky rychlému tempu a vtipným dialogům, některé fanoušky možná překvapí, že Ritchie klade velký důraz na kostýmy. Pro tento film zvolil hned několik různých přístupů k tomu, co postavy nosí. Mickey nosí „nóbl“ oblečení jako způsob, jak se snaží zapadnout mezi vysoce postavené Brity. Fletcher má oblíbenou červenou barvu, která má naznačovat jeho hanebnost.

Zdroj: screenrant.com, netflix.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu