Film Zloději zelených koní nesklidil velký úspěch. Příběh prostě není uvěřitelný

Příležitostí, jak natočit dobrodružný film z českého prostředí, není mnoho. Proto režisér Dan Wlodarczyk vsadil na knižní předlohu Jiřího Hájíčka a zajímavý příběh o ilegálních kopáčích vltavínů. Znáte zajímavosti z natáčení tohoto neopakovatelného filmového snímku?

Český film z roku 2016 je skvěle obsazený

V hlavních rolích dvou kopáčů s touhou po vltavínech a bohatství ztvárnili Pavel Liška a Marek Adamczyk. Jejich uvěřitelný herecký výkon však nepomohl pro celkový dobrý dojem z filmu. Původní předloze baladického románu se totiž celkem akční a dobrodružný film podobá jen velmi z dálky.

Film se od předlohy razantně liší

Pokud si film pustíte až po dočtení knihy, moc stejných znaků rozhodně nenajdete. Příběh v knize je o dost méně akční, navíc z doby začátku 90. let, narozdíl od filmu z dnešní doby 21. století.

Podle autora románu se v nelegální těžbě vltavínů pokračuje

Zajímat se o kopáče vltavínů začala i veřejnost po tom, co vyšla kniha a mluvilo se o natáčení filmu. Podle autora knihy, který zjišťoval informace, zda se s tímto ilegálním obohacováním dál pokračuje. „Ve chvíli, kdy jsem podruhé vydal knihu, jsem zjistil, že se v Jižních Čechách s kopáním vltavínů pokračuje dál”, uvedl v jednom ze svých rozhovorů před uvedením filmu do kin.

O vltavínech neexistuje žádný podobný snímek

Další zajímavostí, kterou přinesl právě snímek Zloději zelených koní, je fakt, že jste na plátnech ještě nikdy nemohli vidět film s tématem vltavínů. Toto „rodinné stříbro”, jak se v Čechách i ve světě vltavínům říká, můžete v televizi vidět jen prostřednictvím některých dokumentárních filmů, nikoliv jako film s příběhem.

Film se natáčel v krásném českém prostředí

Všechny záběry, co můžete ve filmu vidět, pochází výhradně z českého prostředí. Natáčení probíhalo v Praze, v Příbrami a Berouně, ale také v Českém Krumlově. I když se film od své předlohy hodně odchýlil, skvělé herecké výkony i zajímavý námět a akční provedení snímku vás určitě zaujme.

Jak byste tento snímek hodnotili vy?

Zdroje: novinky.cz, csfd.cz, imdb.com, Česká televize

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu