Dramatický film Posel byl inspirován filmem U konce s dechem

Toto české drama pojednává o poslíčkovi, co si nevybral dobrou životní cestu. Mladý muž, kterého ztvárnil charismatický Matěj Hádek, se nedokáže se svým životem poprat férově. Je bezcitný a sobecký. Tento film režíroval Vladimír Michálek a jeho inspirací se stal starší snímek z roku 1960 – U konce s dechem.

Z původně plánovaného TV filmu se stal celovečerní snímek

Film Posel z roku 2012 rozhodně není prvním celovečerním filmem Vladimíra Michálka, ale v řadě už osmým. Přesto to měl být původně televizní film. Až později se rozhodlo, že půjde do kinodistribuce. Scénář k filmu napsal Marek Epstein, který za něj dostal také ocenění. Filmaři dlouho nemohli najít studio, kde by svůj film natočili, nakonec se jich ujalo brněnské studio České televize – a vznikl moc pěkný snímek.

Děj pojednává o lidském charakteru

Celý film se odehrává v současnosti. Hlavním hrdinou tohoto snímku je mladý cyklista, který pracuje jako poslíček. Ze začátku je to sympatický nekonfliktní člověk, co má rád svou práci. Pohrdá konzumní společností a nemá rád nepravdu. Vše se však začne měnit, když se stane účastníkem tragické dopravní nehody. Z bezproblémového mladíka se stane naprosto bezcitný sobec, jenž hledí jen na své zájmy. Podrazí také svého nejlepšího kamaráda i svou přítelkyni.

Čtěte také: Jak chutná pivo Brygadýr, které pili kluci v seriálu okresní přebor?

Herci využívali dubléry jen zřídka

Na konci filmu se snaží přece jen přehodnotit své priority, ale jak se zdá, tak na záchranu už je pozdě. Ve filmu si vedle Matěje Hádka zahráli také Jiří Vyorálek, Jan Kolařík, Eva Leimbergerová nebo Gabriela Mikulková. Všichni tito herci si zahráli všechny akční scény, až na malé výjimky, sami.

Dramatický film Posel rozhodně stojí za zhlédnutí a podívat se na něj můžete už dnes večer na televizní stanici ČT2.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu