Dr. House: Věděli jste, že původně měl být upoután na invalidní vozík a že Cameronová a Chase se měli brát i ve skutečnosti?

Úspěšný americký seriál o svérázném lékaři se na našich obrazovkách pravidelně objevuje mnoho let, i když příští rok uplyne již deset let od okamžiku, kdy byla natočena poslední epizoda. Důvodů, proč má i po letech Dr. House své diváky, je celá řada, od skvělého humoru přes napínavé případy až po nesporné charisma Hugha Laurieho v hlavní roli. Myslíte si, že o legendárním seriálu víte všechno?

Sofistikovaný název

Jednou z charakteristik doktora House jsou jeho potíže s nohou, kvůli kterým chodí o holi a je závislý na léku Vicodin, který mu pomáhá proti bolesti. Tvůrci filmu ale původně uvažovali o tom, že doktor House bude upoutaný na invalidní vozík. Následně od tohoto úmyslu ale ustoupili, neboť by to podle nich příliš omezovalo možný děj. Mimochodem, když už mluvíme o doktorově zavilosti na lécích. Anglický název Dr. House v sobě ukrývá právě tento Houseův problém. V lékařském slangu se totiž slovo „House“ používá pro označení pacienta s drogovou minulostí, z anglického „history of use“.

Kulhání už hrát nemusí

Není pochyb o tom, že pro herce Hugha Laurieho byla role doktora House pravděpodobně rolí životní. V několika rozhovorech prozradil, co ho se seriálovým lékařem spojovalo i v čem je naopak zcela odlišný. To, v čem doktor House ovlivnil život herce poněkud negativně, bylo paradoxně právě zdraví. Osm let, během kterých herec před kamerou kulhal, si totiž vybralo svou daň a herec se začal potýkat se skutečnými problémy s koleny.

Láska seriálová versus skutečná

Kromě doktora House v seriálu vystupuje i několik dalších hlavních postav, především ředitelka nemocnice Lisa Cuddyová, přítel House doktor James Wilson a jeho team, který se v průběhu let mírně rozšiřoval a obměňoval. Jeho původní součástí byli tři lékaři, neurolog Eric Foreman, imunoložka Allison Cameronová a specialista na intenzivní péči Robert Chase. Právě mezi doktorem Chasem a doktorkou Cameronovou se v průběhu času zrodí milostný vztah. Herci Jess Spencer a Jennifer Morrison náklonnost na plátně ale hrát nemuseli, během natáčení byli partnery i ve skutečnosti.

Zdroj: needsomefun.net

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu