Čas čarodějnic: Seriál, který využil vlnu popularity upírů a dalších nadpřirozených bytostí, do Prahy bohužel nezavítal

U filmů a seriálů o upírech, čarodějnicích či vlkodlacích je vždy snadné sklouznout k banalitě. Nicméně snímky jako Stmívání a Upíří deníky nastartovaly mechanismus, který na diváky vcelku funguje, a tak se ho mnozí rozhodli napodobit. Jedním z takovýchto snímků je i seriál Čas čarodějnic, který se již podle názvu též odehrává ve světě, kde čarodějnice, upíři a démoni jsou běžnou realitou všedního dne. Seriál, jehož obě řady jsou k vidění na HGO GO, je adaptací trilogie románů Deborah Harknessové.

Tajemný rukopis

Zápletka, která hýbe celým vyprávěním, je vlastně velmi jednoduchá, ale zároveň dostatečně fascinující a vrstevnatá. Hlavní hrdinkou je Diana Bishopová, mladá talentovaná historička a zároveň čarodějnice. Té se dostane do rukou tajemný rukopis, který jednou provždy změní její život. Krásná Diana pochází z rodu čarodějnic, ale zpočátku se necítí být příliš velkou součástí nadpřirozeného světa. Rukopis ale vše změní. Spis je ale pro existenci nadpřirozeného světa velmi důležitý, obsahuje tajemství smrti neboli klíč k zániku všech nadpřirozených bytostí.

Zakázaná láska

A jsou tak samozřejmě bytosti, které by daly cokoli, aby se tohoto rukopisu zmocnily. Jedním z nich je i Matthew De Clermont, tajemný vědec, který je ve skutečnosti upírem a k Dianě se chce přiblížit jen proto, aby se rukopisu mohl zmocnit. Jak už ale správně očekáváte, přeskočí mezi nimi jiskra lásky. Milostný příběh mezi oběma hlavními hrdiny je sice působivý, ale zároveň svým způsobem ukrajuje prostor a čas ostatním tématům, která jsou mnohem zajímavější. Zůstávají ale jakoby v pozadí.

Praha z příběhu bohužel zmizela

Zatímco první řada seriálu se odehrávala v současnosti, druhá se přesunula do Anglie šestnáctého století. I když se seriál poměrně přesně drží své knižní předlohy, české diváky může mrzet jedna věc. A to, že setkání hlavních hrdinů s císařem Rudolfem II., ke kterému v románu původně došlo v Praze, bylo ve filmu přesunuto do hor. Atmosféra barokní Prahy s pověstnými Rudolfovými sbírkami umění a alchymisty tak v seriálu bohužel není. Na to, jak příběh Diany a Matthewa dopadne, si budeme muset počkat do třetí závěrečné série. Její uvedení se předpokládá koncem letošního roku nebo na začátku roku příštího.

Zdroj: hollywoodreporter.com, hbogo.cz, digitalspy.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu