Ava: Bez soucitu aneb když se z lovkyně stane lovná zvěř

Akční thriller, který se snaží zkombinovat příběh o nájemné vražedkyni, kterou chce zlikvidovat její vlastní organizace, s rodinným dramatem. Na první pohled zajímavý nápad, který ale v případě tohoto filmu bohužel trochu naráží na slabý scénář. Výsledkem je tak snímek, ve kterém se minulost prolíná s přítomností a klišé špionážních filmů s rodinnými traumaty. Naštěstí se ve filmu sešli tři skvělí herci. Snímek Ava: Bez soucitu s Jessicou Chastain v hlavní roli je ke zhlédnutí na HBO GO.

Nepohodlná vražedkyně

Ava je profesionální vražedkyně. Nejlepší v okolí. Jejími cíli jsou obvykle vysoce postavení businessmani. Ale jak se často stává, přinejmenším ve filmu, její vlastní organizace se rozhodne, že je na místě nechat ji zmizet. V tomto případě proto, že se jedna akce poněkud zkomplikuje, a mateřská organizace tak potřebuje zahladit stopy. Oficiálně si má Ava sice vzít jako by volno, nicméně šéf s jejím návratem nepočítá. Místo toho ji dá kolegům za cíl.

Stíny minulosti

Druhou stránku Avy tvoří její minulost. Kromě nájemné vražedkyně je totiž také bývalá alkoholička a narkomanka, která před lety, když jí bylo nejhůř, z ničeho nic opustila domov, rodinu i přítele a začala svůj nový život. Nečekané volno se Ava rozhodne využít k tomu, aby trochu napravila vztahy s rodinou. Po osmi letech se tak vrací do rodného Bostonu, setkává se se svou nemocnou matkou, se kterou si nikdy příliš nerozuměla, a sestrou Judy, která nyní žije s jejím bývalým přítelem Michaelem. Ten se navíc kvůli svému gamblingu zapletl s místním gangem.

Hvězdné herecké trio

Nepříliš kvalitní scénář vyvažují skvělé herecké výkony hlavních postav. Nejen dokonalá Jessica Chastain, která přesvědčivě zvládá roli chladné a sexy vražedkyně i ženy konfrontované se stíny minulosti, ale také John Malkovich a Colin Farrell. Malkovich je bývalým mentorem Avy z armády, který z ní vlastně udělal to, čím je. Colin Farrell exceluje v roli šéfa organizace, která ji zaměstnává a kterému dlouhodobě vadilo, že se začala až příliš ptát, a tak se rozhodl ji odstranit.

Zdroj: hbogo.cz, supergacinema.it

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu