Telefonní budka: Malý prostor, ve kterém je Colin Farrell v bezpečí i nebezpečí zároveň

Uznávaný americký režisér Joel Schumacher, který je známý především díky snímkům jako Zemřít mladý, Volný pád či Batman navždy, přivedl v roce 2002 na společné filmové plátno tři skvělé hollywoodské herce Colina Farrella, Kiefera Sutherlanda a Katie Holmes. Výsledkem je jedinečný psychologický thriller s názvem Telefonní budka, jenž byl natočen za neuvěřitelně krátkou dobu pouhých dvanácti dní. Celý snímek se navíc odehrává pouze v telefonní budce a jejím bezprostředním okolí.

Poslední budka v New Yorku

Stu neboli Stuart Shepard v podání Collina Farrella je arogantní novinář a herecký agent, který pravidelně cestuje do centra Manhattanu, aby zavolal začínající herečce Pam, s níž má mimomanželský poměr. Proč jí nezavolá z mobilního telefonu? Na Manhattanu se totiž nachází jedna z posledních telefonních budek v celém New Yorku, která je zárukou naprosté anonymity a soukromí.

Chyba v podobě zvednutého sluchátka

Jednoho dne však po ukončení jejich rozhovoru zazvoní telefon znovu a Stuart ho bohužel zvedne. Na druhé straně je ale psychopatický muž, který mu nařídí, aby nezavěšoval, protože ho má na mušce a může ho kdykoli zabít. Následně jako důkaz zastřelí jednoho muže. Od té doby musí Stu, pokud chce zůstat naživu, plnit jeho příkazy a psychologické drama začíná…

Napětí, které se dá krájet

Film vás během sledování naprosto pohltí, i když se vlastně většinu času překvapivě skoro nic neděje. Přesto se stejně jako hlavní hrdina cítíte být zahnaní do kouta a napětím téměř nedýcháte. Ve chvíli, kdy policie podezřívá Stuarta jako vraha, zachvátí vás stejně jako hlavního hrdinu naprostá panika a v hlavě se vám začne honit celá řada možných i nemožných řešení. Pak už jen čekáte na velké finále. Scénář k filmu napsal Larry Choen. Ten chtěl snímek natočit již v minulosti společně se slavným Alfredem Hitchcockem. Nicméně z plánované realizace nakonec sešlo.

Zdroj: ecodelcinema.com, imdb.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu