I když od premiéry poslední řady fenomenálního seriálu uplynulo již několik let, americký sitcom ze světa mladých fyziků opakovaně vysílají televizní stanice po celém světě. Nejinak je tomu i u nás. Zatímco o Sheldonovi či Leonardovi bylo řečeno a napsáno již mnohé, Howard a Rajesh vždy byli a nadále zůstávají poněkud v pozadí. Čím si tedy diváky získal Howard Wolowitz?
Komplikované dětství
Je pravda, že v Teorii velkého třesku měla většina protagonistů ne zcela jednoduché a normální dětství. To Howardovo bylo ale pravděpodobně jedno z nejhorších. Pochází z židovské rodiny, kterou otec opustil, když mu bylo jedenáct let. Většinu svého dospívání pak strávil vyhlížením z okna a čekáním, až se vrátí. Howardova matka, kterou diváci znají jen na základě jejího hlasu, ho také nutila nosit do školy rukavice, aby nechytl nějakou nemoc od ostatních dětí.
Doktorát není vše a kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem
Jedním z neustálých „gagů“ seriálu je, že Howard je hloupější než ostatní, protože nemá doktorát. Především Sheldon mu to neustále připomíná, a dokonce i Penny si z něj z tohoto důvodu občas dělá legraci. Howard ale v průběhu seriálu několikrát prokáže svou velkou inteligenci. Rovněž umí sedm jazyků, anglicky, rusky, francouzsky, arabsky, persky, mandarínsky a latinsky. Kromě toho ovládá klingonštinu, znakovou řeč a zná i několik slov v elfském jazyce.
Problémy se zákonem
Ze všech postav v seriálu se Howard dopouští nejvíce nezákonných činností. Než se seznámil s Bernadette, strávil mnoho hodin na personálním oddělení kvůli mnoha stížnostem na sexuální obtěžování, které na něj byly podány. Také naboural vozítko na Marsu a ukradl vládní majetek, aby mohl špehovat Sheldona a najít sídlo soutěže America’s Next Top Model. Penny dal plyšového medvídka s webkamerou.
Úspěchy, které mu ostatní závidí
Navzdory tomu, že se mu přátelé poněkud vysmívají, že nemá doktorát, je Howard v životě mnohem úspěšnější než mnoho z nich. Několik návrhů, které vytvořil, je totiž plně funkčních a využívaných v praxi, včetně družice obíhající kolem největšího měsíce Jupiteru a pořizující fotografie s vysokým rozlišením. NASA též využívá jeho vesmírný dalekohled.
Howard, Bernadette a Rajesh
Howard se v průběhu třetí řady zamiluje do Bernadette a později si ji vezme. Jejich vztah je velmi roztomilý, i když následně začíná být mírně bizarní, když se Bernadette začne občas chovat jako jeho matka. Jejich vzájemná láska je ale zjevná a vytvoří spolu krásnou rodinu. Bernadette ale není jedinou Howardovou „spřízněnou duší“. Tou je také Rajesh. Jejich přátelství může někdy vypadat mírně toxicky, ale ve skutečnosti se mají velmi rádi, rozumějí si lépe než s kýmkoli jiným a sdílejí spolu úplně všechno. Z čehož si někdy seriál dělá samozřejmě legraci.
Umělecké sklony
Skalní fanoušci si jistě pamatují píseň, kterou Howard složil pro Bernadette k výročí jejich prvního rande. Píseň je roztomilá i vtipná a Howard k ní hraje na klavír. S Rajem také tvoří dvoučlennou kapelu Footprints on the Moon.
Zdroj: screenrant.com