Lidé jsou díky svým smyslovým schopnostem schopni zapamatovat si okamžik nebo celé období svého života prostřednictvím určité vůně, obrazu, konkrétního povrchu nebo třeba jen zvuku. To je i případ takzvané generace 56k. Ti, kdo k ní patří, spojují své dětství a dospívání se zvukem, který vydával starý modem, jenž poprvé přinesl internet do jejich domovů.
The Jackal
Tento slavný modem propůjčil své jméno novému seriálu Netflixu, který vymyslel, napsal a napůl režíroval Francesco Ebbasta, jeden ze členů neapolské skupiny komiků The Jackal, která se díky internetu stává stále populárnější nejen v Itálii. Seriál Generace 56K vystihuje ducha, který charakterizuje některá z nejslavnějších videí The Jackal, v nichž neapolští komici vystupují jako mluvčí celé generace, která prožívala dětství v době, kdy internet ještě nebyl tak invazivní.
Specifický humor i nostalgie
Uprostřed nádherné scenérie Neapole a ostrůvku Procida se seriál odvíjí ve dvou časových liniích, které se neustále protínají a neustále porovnávají dětství hlavních hrdinů s tím, co si každý z nich přinesl do své současnosti. Přátelství, křehkost, ale také touhu dál snít. Jedním ze specifik seriálu je jeho komičnost, kdy například hlavní hrdina využívá jako pomůcku, zda s nějakou dívkou navázat bližší vztah, nebo ne, film Terminátor. Pokud dívky sci-fi ságu s Arnoldem Schwarzeneggerem znají nebo alespoň projeví zájem o její děj, zažehne se jiskra, v opačném případě nikoli.
V centru pozornosti je vztah mezi Danielem a Matildou. Ta je zároveň nejhlubší postavou seriálu. Od dětství se na rozdíl od ostatních hrdinů musela vyrovnávat se složitou rodinnou situací a také ve škole ji všichni nechápali. O dvě desetiletí později je stále trochu nejistá a obává se odsouzení druhých, ale zároveň je připravená vzít konečně svůj život do vlastních rukou.
Zdroj: serialminds.com, netflix.com