Zralé víno: Která herečka si zde zahrála se svými talentovanými dcerami?

Film Zralé víno z roku 1981 volně navazuje na snímek Bouřlivé víno – a patří do vinařské trilogie podle knižní předlohy Jana Kozáka. Jednu z menších rolí si zde zahrál také Zdeněk Blažek, hlas mu však musel propůjčit někdo jiný. Ve snímku si také zahrály dvě dcery jedné velmi známé a talentované české herečky.

Film je opět z vinařského prostředí

Snímek Zralé víno je volné pokračování české hořké komedie Bouřlivé víno. Děj se odehrává v prostředí moravské vesnice. Tentokrát se však neřeší spory o vinařské družstvo, ale nastanou problémy s výstavbou sušárny kukuřice a výrobou nábytku. Druhý díl této trilogie vás bude bavit stejně jako ten první, protože se zde objeví opět skvosty české kinematografie v podání Vladimíra Menšíka, Božidary Turzonovové a Jiřího Sováka.

Zdeněk Blažek měl dabéra

Za zmínku stojí také vynikající herec Zdeněk Blažek, kterého si můžete pamatovat z filmu Na samotě u lesa. Ve Zralém vínu hraje staršího železničáře, nadabovat ho ale musel Mirko Musil. Tento dabér Blažkovi také propůjčil hlas o tři roky později ve filmu Výbuch bude v pět, protože Blažek bohužel umřel dříve, než stihli filmaři snímek dokončit. Zde ztvárnil roli všetečného králíkáře Bedřicha Buchteleho.

Iva Janžurová do filmu dosadila své dcery

Jednu z hlavních rolí ve filmu Zralé víno si zahrála Iva Janžurová. Ta si zde zahrála se svými dvěma dcerami Theodorou a Sabinou Remundovými. Obě tyto dívky se v životě vydaly po pracovní dráze své matky a staly se z nich herečky. Sabina je navíc také scénáristka a Theodora je dokumentární režisérka.

Film Bouřlivé víno je prvním dílem zajímavé trilogie z vinařského prostředí a hraje v něm jeden nezapomenutelný herec.

Dohromady si v tomto filmu zahrálo šedesát dva herců a hereček, hudbu k němu složil Karel Svoboda. Stejná melodie byla požita také v seriálu Návštěvníci.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT