Zocelovací kúra: Jak to může dopadnout, když vás má na pobyt za mřížemi připravit někdo, kdo tam nikdy nebyl

Celovečerní filmový debut režiséra Etana Cohena s jasným komicko-emocionálním podtextem. Hlavním hrdinou je osvědčený Will Ferrell, jeden z těch herců, kteří vám dokážou vykouzlit úsměv na tváři pouhým pohledem, a jeho parťákem Kevin Hart. Právě dokonalé porozumění a skvělé herecké výkony obou naštěstí dokáží zakrýt mnohé nedostatky ve scénáři.

Jak se připravit na nepřipravitelné

Manažer James King je na vrcholu své kariéry. Nedávno byl povýšen na partnera ve společnosti spravující fondy, pro kterou pracuje, a užívá si všech privilegií vyhrazených mocným mužům. Brzy se má navíc oženit s atraktivní dcerou svého šéfa. Idylku však přeruší nečekané a nespravedlivé obvinění z podvodu. Za měsíc ho tak čeká nástup do obávané věznice v San Quentinu, kde si má odpykat desetiletý trest. Ví, že ve věznici panují nesmírně tvrdé podmínky, ve kterých normální člověk není schopen přežít. Chce se tak na život za mřížemi co nejlépe připravit. Pomoci mu má Darnell, který mu myje auta.

Bývalý vězeň, který ve vězení nikdy nebyl

Darnell je totiž černoch a King si ho vybere na základě průzkumu, který říká, že třetina černochů v Americe byla během svého života uvězněna. Předpokládá tedy, že Darnell už ve vězení byl. Darnell s nápadem souhlasí hlavně kvůli penězům, které mu King slíbil, protože potřebuje peníze, aby si mohl koupit dům. Vydává se tak za bývalého vězně, který ho poučí o tom, jaké týrání ho ve vězení čeká, a na pobyt za mřížemi ho připraví. Problémem je, že Darnell sám ve vězení nikdy nebyl. Jeho výcvik drzosti, arogance a tvrdosti je tak velmi specifický.

Bláznivá komedie

Od samého začátku děje je jasné, že film nemá příliš silný scénář a komiky je dosahováno pomocí stále větší absurdity, která vyvrcholí v podobě tradičního amerického happyendu. Pokud vám ale nevadí bláznivé scény související převážně se snahou Darnella udělat ze zhýčkaného bankéře tvrdého chlapa, pravděpodobně se u filmu pobavíte.

Zdroj: theguardian.com, imdb.com

Autor: Martina Šťastná
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu