Zločiny Velké Prahy: Nový kriminální seriál zavede diváky do první republiky

Česká televize si pro všechny seriálové nadšence připravila novinku plnou skvělých hereckých hvězd. Seriál Zločiny Velké Prahy se odehrává v roce 1922 – a diváky tak vtáhne do první republiky. Nastíní jim tehdejší zločiny, které dávaly i ostříleným kriminalistům zabrat.

Inspektor Budík

Hlavní postavou seriálu je inspektor Budík v podání Jaroslava Plesla. Hynek Budík je velmi zkušený kriminalista, který se v roce 1918 stává nejen Čechoslovákem, ale také se přidává jako kriminalista k policejnímu týmu nově vzniklého státu. O čtyři roky později, kdy se odehrává i děj seriálu, jej čeká vytoužené povýšení, ale i mnohem více práce. K tehdejší Praze se přidávají i okolní obce a vzniká tak Velká Praha. S tím přichází na řadu řešení úplně jiných případů, než na které byl doposud inspektor Budík zvyklý.

Slavní kolegové

Kriminalista Budík ale samozřejmě nepracuje sám, společně s ním případy vyšetřují inspektor Havlík v podání skvělého Jiřího Langmajera a policejní agent Nováček, kterého si zahrál Denis Šafařík. Po jejich boku se v seriálu objeví i plno dalších zvučných hereckých jmen, aristokratickou manželku hlavního hrdiny ztvárnila Lenka Vlasáková, ve vedlejších rolích se objeví také Jiří Bartoška nebo Miroslav Táborský.

Kde se natáčelo

Autory scénáře nového kriminálního historického seriálu jsou Petr Zikmund, Jan Drbohlav, Zdeněk Zapletal a Ivan Hubač. Režie se ujal Jaroslav Brabec a námět k seriálu napsal spisovatel Michal Dlouhý, který působil i jako poradce seriálu během jeho natáčení. Natáčet se začalo již před dvěma lety a deset epizod trvalo natočit dohromady sedm měsíců. Natáčelo se především v Kladně nebo ve věznici v Mladé Boleslavi a ve Sloupu v Čechách.

Autoři seriálu sází na noblesní dobu první republiky, stejně tak jako na zajímavé případy, které se v té době děly s přihlédnutím na nedávno skončenou světovou válku, jejíž hrůzy stále visely ve vzduchu a sociální a společenskou atmosféru tehdejší doby.

Zdroje: wikipedia, ceskatelevize.cz, csfd.cz

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT