Zloba: Královna všeho zlého: Film byl natočen u příležitosti důležitého výročí

Příběh Zloby se od prvního dílu přesouvá o dalších pět let. Spolu s Růženkou, kmotřenkou, žijí pohodový vztah plný vzájemného porozumění. Nenávist u ostatních nadpřirozených bytostí však zůstává a všechny tyto věci se opět probouzí při svatbě Růženky a prince Filipa ze sousedního království. Kvůli souvislostem a nově zrozeným problémům se Růženka opět dostává na druhou stranu barikády, než je Zloba, a čeká je náročná zkouška.

Film byl natočen u příležitosti důležitého výročí

První uvedení do kin tohoto pokračování s oblíbenou královnou Zlobou bylo záměrně představené ku příležitosti šedesátého výročí původního filmu Šípková Růženka. Ten mohli lidé poprvé vidět již v roce 1959. Disney je vůbec jeden z největších producentů amerických filmů. Jen v roce 2019 byl film Zloba: Královna všeho zlého již desátým filmem uvedeným v tomto roce.

Kostymérský tým si dal velmi záležet

Nádhernou práci a přemýšlení nad kostýmem ukázal celý tým například u šatů královny Ingrith. Tento druh šatů je inspirován portrétem královny Henriety Marie z Francie. Stejně tak jsou i další šaty inspirovány Eleanorou di Garzie a Annou z Dánska. Kostýmy vycházejí z novověku Anglie, Francie, Německa a Skotska kolem roku 1550.

Tři měsíce natáčení

Od 29. května do 24. srpna se v roce 2018 natáčel tento film v Anglii, konkrétně v hlavním městě Londýně. Další natáčení proběhlo také v Illinois, v části Chicago.

Role prince byla vyměněná

Původně měl prince Filipa hrát Brenton Thwaites. Ten však musel tuto skvělou roli nakonec odmítnout kvůli častým natáčením akčního amerického seriálu Titans. Díky tomu se nakonec ve filmu princem Filipem stal Harris Dickinson.

Premiéra filmu musela být přesunuta

Celé studio Disney bylo naprosto nadšené z celkového výsledku filmu. Proto se rozhodli, že původní premiéru filmu 29. května 2020 přesunou již na 18. října 2019, a ukážou tak světu pokračování filmu o mnoho dřív.

Zdroje: csfd.cz, imdb.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu