Zloba: Královna černé magie aneb proč všechny děti na place plakaly a nechtěly s Angelinou spolupracovat?

Kdo by neznal nesmrtelný příběh Šípkové Růženky? Již tolikrát převyprávěný a tolikrát natočený, že by se myslelo, že již nikdo nemůže přijít s ničím novým. Ale to je omyl. Právě studio Disney se vrhlo do natáčení zbrusu nového příběhu Šípkové Růženky (v originále se jmenuje Aurora). V hlavní roli excelovala Angelina Jolie, bez které by tento snímek jistě neměl tolik šťávy.

Děsivý kostým Angeliny Jolie

Angelina Jolie přiznala, že svým kostýmem děsila malé děti na natáčení, přičemž jedno dokonce prosilo svou maminku, aby řekla Angelině, aby na něj raději nemluvila. Její dcera Vivienne Jolie-Pitt, která hrála mladou Auroru, byla jediným dítětem, které se jí nebálo, a proto si v tomto filmu zahrála. Žádné dítě totiž nevydrželo v přítomnosti Angeliny Jolie v kostýmu nebrečet.

Děti Angeliny Jolie

Angelina Jolie o roli v tomto filmu opravdu hodně stála, a to proto, že na pohádkách Walta Disneye vyrůstala, a to samé její děti. Chtěla si zahrát v pohádce, kterou budou právě její děti milovat. A to se jí nakonec povedlo, dokonce, jak už bylo zmíněno, i společně s její dcerou Vivienne. Dokonce i její další dvě děti, Pax a Zarah se mihly v pozadí ve scéně, kdy je prováděn křest malé princezny.

Kde se děj odehrává?

Na rozdíl od původního animovaného filmu, o kterém se věřilo, že se odehrává ve Francii na hranici s Německem, se předpokládá, že se tento remake odehrává ve Skotsku na anglických hranicích, a to kvůli králi Stefanovi a jeho skotskému přízvuku. Tento přízvuk použil proto, že zní více vznešeně.

Střípky z natáčení

Natáčení trvalo necelé čtyři měsíce. Dříve se spekulovalo, že se režie ujme samotný Tim Burton, nakonec se ale této role zhostil Robert Stromberg. Exteriéry se natáčely v Sussexu, v parku Little Gaddesden v Hertfordshire, interiéry ve studiu Pinewood. Rozpočet tohoto velkofilmu dokonce překonal i veleúspěšný snímek Tron: Legacy 3D.

Zloba se tak vyšvihla na první místo pomyslného žebříčku do té doby nejdražších filmů od společnosti Disney.

Zdroje: csfd.cz, imdb.com, Walt Disney Pictures

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu