Zkus mě rozesmát: Romantická komedie pro nenáročný večer

Danny je úspěšný plastický chirurg. Má peníze, slávu i spoustu krásných žen, které přitahuje velmi originální technikou. Předstírá, že je nešťastně ženatý a jeho žena si ho neváží pro jeho kvality. Dannyho život plyne bezstarostně až do okamžiku, dokud nepotká krásnou Palmer, učitelku základní školy s postavou modelky, do které se zamiluje. Je tu ale jeden „malý“ problém.

Jak sehnat manželku

Palmer nechce navázat vztah se ženatým mužem, a tak musí Danny vymyslet plán, kterým by ji přesvědčil o tom, že se rozvádí. K realizaci tohoto plánu potřebuje spoluúčast a pomoc své asistentky Katherine a jejích dětí. Snímek s Adamem Sandlerem a Jennifer Aniston v hlavních rolích je vzdáleným remakem komedie z roku 1969 Kaktusový květ. I když se tvůrci snažili, film zasadili do exotického prostředí na Havaji, a dokonce angažovali i Nicol Kidman do jedné z vedlejších rolí, snímek se s velkým úspěchem u diváků nesetkal.

Kombinace komedie, romantiky a rodinného filmu se v tomto případě bohužel příliš nepovedla. Hlavním problémem je především slabý scénář filmu. Rovněž specifický humor, který se ve většině filmů Adama Sandlera objevuje, nesedí všem. Stejně tak tomu je i u tohoto snímku, některé situace vtipné jsou, některé nikoli, jiné vyznívají až trapně.

Osvědčená dvojice film nezachránila

Snímek, navzdory scénáři, mírně pozvedají alespoň herecké výkony. Adam Sandler jako obvykle působí sympaticky, přestože hraje jen další variaci své typické postavy, a Jennifer Aniston je opět sexy čtyřicátnice, která skvěle zvládá i komické momenty. Přirozená chemie mezi nimi je jednou z mála věcí, která ze snímku dělá oddychovou podívanou. Pozitivně ale překvapují i mladí herci Griffin Gluck a Bailee Madison v rolích Michaela a Maggie, dětí Katherine. Adam Sandler a Jennifer Aniston se o několik let opět později sešli v komedii Vražda na jachtě.

Zdroj: cinematografo.it

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu