Zapomenuté akční filmy z osmdesátek, na které se stojí za to podívat znovu. Tyhle byly vážně vynikající

Spousta volného času, který teď všichni máme, i když nám to není úplně příjemné, nám umožňuje opět zhlédnout i zapomenuté filmy. Osmdesátá léta byla plná akčních filmů, některé ale již bohužel upadly v zapomnění. Je konečně čas si je připomenout. Tyhle snímky si totiž zaslouží oprášit.

Půlnoční běh (1988)

Hlavním hrdinou tohoto filmu je bývalý policista Jack Walsh, kterého si zahrál skvělý Robert De Niro. Chemie mezi ním a druhým hlavním hrdinou, hercem Charlesem Grodinem je doslova elektrizující a dodává příběhu šťávu. Jde o akční komedii, takže kromě napjatých scén se divák dočká i velmi humorných scén, které ani po letech neomrzí.

Police Story (1985)

Pravděpodobně nejlepší film s Jackie Chanem v hlavní roli. I když je pravdou, že tento snímek zastínily jiné západní akčňáky, každý, kdo tomuto žánru holduje nebo má rád Jackieho Chana, by jej měl vidět. Právě zde totiž předvedl patrně svůj nejlepší výkon. V anketě kritiků, režisérů a kaskadérů Time Out byl film dokonce zvolen čtvrtým nejlepším. V Asii snímek zaznamenal obrovský úspěch, a to zejména díky skvělému výkonu právě Jackieho Chana. Je nabitý akčními a velmi propracovanými sekvencemi, na svou dobu jde o velmi skvělé dílo tohoto žánru.

Bojové nasazení (1986)

I když je tento film Clinta Eastwooda, který si v něm nejen zahrál, ale také jej režíroval spíše válečným filmem, akčních scén je v něm více než dost, takže do našeho seznamu rozhodně patří. Kromě toho je film i překvapivě zábavný a je velká škoda, že byl tak dlouho ignorován. Film o americké invazi do Grenady je jedním z nejlepších představení tohoto legendárního herce.

S těmito filmy se skvěle zabavíte.

Autor: Vlastimil Vachta
ZAVŘÍT