Zakázané uvolnění: Film byl natočen podle stejnojmenné divadelní hry. Jaké zajímavosti natáčení provázely?

Komediální snímek, ke kterému napsal scénář Petr Kolečko a režíroval jej Jan Hřebejk, pojednává o únosu nevěsty. Ta se společně se svědkyní ženicha dostane do jednoho hodně zapadlého baru někde uprostřed lesů. Zde obsluhuje servírka Vladana, která společně s děvčaty zažije hodně dlouhý večer. A k tomu namíchá koktejl Zakázané uvolnění.

Úspěch divadelní hry

Petr Kolečko napsal scénář i ke stejnojmenné divadelní hře, ve které excelovaly všechny tři hlavní protagonistky – Zuzana Stavná, Hana Vagnerová a Tereza Hofová, jíž ve filmu zastoupila Jana Stryková. Zatímco divadelní hra je postavena pouze na jejich setkání v baru a o ženichovi a druhém svědkovi se zde pouze mluví, film je obohacen i o tyto dvě postavy, na něž dívky v baru netrpělivě čekají. Režisér Jan Hřebejk byl hrou tolik nadšený, že se rozhodl převést ji i na filmové plátno.

Zakázané uvolnění

Stejně tak se jmenuje i ústřední píseň k filmu, co nazpíval Michal Hrůza, a klip k písni se natáčel v hokejové aréně pražské Sparty. Koktejl, který míchá barmanka Vladana, se pak jmenuje stejně –Zakázané uvolnění. Tento termín se používá i v hokeji, a právě v hokejovém baru se odehrává hlavní zápletka filmu.

Kde se natáčelo

Natáčení snímku začalo v červenci roku 2013 a probíhalo převážně v Ostravě a jejím okolí. Filmovou hospodu v lesích představuje bohumínský klub Bublina, kde padla první klapka.

Hudbu k filmu napsala zpěvačka Lenka Dusilová společně s Ivanem Acherem.

Zdroje: csfd.cz

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu