Zajímavosti o filmu Sněhurka a lovec. Hlavní role si původně měli zahrát úplně jiní herci

Temnější verze notoricky známé a oblíbené klasické pohádky? Proč ne, hlavně když se na to dá dívat. Snímek Sněhurka a lovec se opírá o podstatu známé pohádky o nevinné a tuze krásné princezně, kterou nechá zlá královna zlikvidovat, ale nečekejte Sněhurku v krásných šatech, ale spíš v brnění, a po zuby ozbrojenou. Jak se film z roku 2012 natáčel a kdo si měl původně zahrát Sněhurku, lovce nebo královnu?

Nefalšovaná fantasy, která děsí

V tomto případě opravdu pohádku nelze čekat, jde o hodně moderní fantasy pojetí známého příběhu, a tak se ve filmu bojuje, zápasí a utíká o sto šest. A o tom, že to ve filmu je opravdu hodně na ostří nože, značí i následky natáčení.

To se muselo v jednu chvíli přerušit, protože herečka Kristen Stewart, která si zahrála roli Sněhurky, si přetrhala vazy na palci. Později došlo k dalšímu přerušení, křehká herečka si totiž poranila nohu, a ušetřen nebyl ani Chris Hemsworth, který hraje odvážného lovce. Tomu ublížila právě Stewart, když jej omylem udeřila, a herec tak skončil s monoklem.

Hvězdy jako náhradníci

Všichni tři herci v hlavních rolích byli zprvu až náhradníky. Sněhurku si měla původně zahrát Lily Collins, která si ji nakonec ve stejném roce stejně zahrála, jen v jiném filmu. Do role lovce tvůrci chtěli obsadit filmového Aragorna, herce Vigga Mortensena, a několik měsíců čekali na jeho vyjádření, opravdu hodně o něj stáli. Ten však roli odmítnul, a tak byl osloven Hugh Jackman, který ovšem také o roli neměl zájem. Chris Hemsworth byl tak až třetí volbou. Ani Charlize Theron neměla roli královny jistou hned. Nejprve se zvažovala do role Angelina Jolie, ale ta smlouvu nepodepsala.

Středověká fantasy bez koní?

Když Kristen Stewart podepisovala smlouvu, asi jí nedošlo, že v pohádkové fantasy plné boje a příšer, se bude zřejmě také jezdit na koních. Až během samotného natáčení přiznala, že má z koní strach. V dětství totiž z koně spadla a přivodila si úraz. I přesto však natáčení zvládla, a to možná i díky tomu, že se na place velmi sblížila s režisérem Rupertem Sandersem. Ten ji utěšoval tak vehementně, až z toho byl krach dlouholetého manželství.

Kdo z vás se na tento film včera také díval?

Autor: Vlastimil Vachta
ZAVŘÍT