Zajímavé české filmy, které jsou nově k vidění na Netflixu

I když Netflix jako platforma nabízí samozřejmě především zahraniční snímky, poslední dobou díky rostoucí oblibě Netflixu i mezi českými diváky platforma do svého portfolia přidává i mnohem více českých filmů a seriálů, než tomu bylo dříve. I když mnohé z nich nejsou snímky zcela novými, vzhledem k tomu, že se často nejedná o mainstreamové filmy, mohlo se snadno stát, že jste je ještě neviděli. Pojďme si tři z nich představit blíže.  

Můj pes Killer

Společné dílo české a slovenské kinematografie z roku 2013 se odehrává na pomezí obou států. Jeho hlavním hrdinou je místní mladík jménem Marek, jehož život navzdory malebné vinařské krajině rozhodně není jednoduchý. Musí řešit problémy, které souvisejí s jeho rodiči, otec je alkoholik, matka před lety náhle zmizela, i přáteli, kteří mají blízko k rasismu. Největší citový vztah ho tak pojí se psem, jehož jméno odkazuje na výcvik, kterým prošel. Mimochodem Slovensko tento film nominovalo na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film.

My 2

Snímek z roku 2014 je komorním příběhem o vztahu dvou odlišných lidí, Emy a jejího kadeřníka Tonyho. Právě k Tonymu Ema jedné noci uteče od svého násilnického manžela. Film zachycuje jejich sbližování, od zpočátku kamarádského vztahu až po něco víc. Jejich vztah ale kvůli mnoha věcem není zcela jednoduchý. Komplikuje ho jen Tonyho homosexuální orientace a poněkud bouřlivý způsob života, ale i nepochopení Eminých rodičů a okolí obecně. V hlavních rolích se objevili Jana Plodková, Ondřej Nosálek, Milena Steinmasslová, Luděk Sobota a Jiří Vyorálek.

Na krátko

Dramatický příběh, jehož hlavním tématem je dysfunkční rodina a její vliv na život dítěte, které v ní musí žít. Malému Jakubovi se ze dne na den obrátí celý jeho dosavadní život vzhůru nohama, když zjistí, že jeho matka mu celou dobu lhala o jeho otci. Otec, o kterém si myslel, že se o něj nemůže starat, protože pracuje v zahraničí a hodně cestuje, se najednou objeví, ale jeho motiv není takový, jaký by si Jakub přál. Kromě toho se musí potýkat i s problémy, které souvisejí s jeho vrstevníky. Kvůli všem těmto problémům a událostem tak Jakub dospívá mnohem dřív, než by chtěl i měl. Snímek je natočen velmi citlivě a zcela jistě vás přiměje k zamyšlení se nad podobnou realitou, ve které možná žijí i některé děti okolo vás.

Zdroj: netflix.com, csfd.com

Autor: Martina Šťastná
ZAVŘÍT