Zabijáci osamělých srdcí: Působivé drama podle skutečných událostí. Osamělé srdce mají nejen oběti, ale i vrazi a policisté

Když se scenárista a režisér Todd Robinson rozhodl v roce 2006 natočit snímek Zabijáci osamělých srdcí, chtěl, aby byl o něčem víc než „jen“ o skutečném příběhu dvou lidí, kteří zákeřně zabili několik zamilovaných válečných vdov. Robinson chtěl natočit film o detektivech z oddělení vražd, kteří na případu pracovali, a o tom, jak se jejich policejní práce podepsala na jejich vlastních životech. Osobně o tom věděl mnohé, jeden z těchto policistů byl jeho dědeček.

Za vznikem filmu stojí osobní zkušenost režiséra

Film vypráví skutečný příběh Marthy Beckové a Raymonda Fernandeze, chladnokrevného páru, který podvádí a vraždí ženy, s nimiž se seznámí prostřednictvím inzerátů „osamělých srdcí“. Snímek rovněž sleduje detektiva Elmera C. Robinsona, dědečka Todda Robinsona, který sice na jednu stranu pomohl vrahy dopadnout, ale na stranu druhou jeho policejní práce způsobila, že se tak citově odloučil od své rodiny, že jeho žena nakonec spáchala sebevraždu.

V jednom z rozhovorů se režisér svěřil s tím, že film je vlastně o tom, jak tento případ změnil život jeho dědečka a donutil ho zamyslet se nad tím, proč si jeho vlastní žena vzala život. Ve filmu, který Robinson nazývá historickou fikcí, se její sebevražda odehraje v prologu. Ve skutečnosti ale zemřela téměř patnáct let po vyřešení případu.

Od lásky je k vraždě jen krok

Příběh vrahů je strhující. Fernandez na konci 40. let 20. století vyhledával válečné vdovy, které hledaly společnost, a podával inzeráty. Osamělé ženy sváděl, okrádal o peníze a nakonec opustil. Jednou z jeho obětí měla být i Martha Becková. Oba dva se ale do sebe skutečně zamilovali. Ona poté souhlasila, že bude Fernandezovým komplicem a bude se vydávat za jeho sestru.

Zpočátku vše fungovalo, ale časem jí začalo vadit, že její milenec má s těmito ženami i vztahy sexuální. Postupně jí to přivádělo ke stále větší žárlivosti a šílenství. Jednou, poté co si Fernandez jako obvykle odvezl ovdovělou ženu do domu, který si pronajal, to Becková nevydržela a ženu zabila.

Jak dvojice skončila?

Detektiv Elmer Robinson byl povolán na Long Island, aby případ vyšetřil. Přestože nenašel tělo, vyšetřovatelé našli pod podlahovými prkny spoustu krve. Detektivové tehdy ještě nevěděli, že Fernandez a Becková jsou sérioví vrazi. Po vystopování Fernandezovy pošty poté detektivové našli dvojici v Michiganu, kde zavraždili mladou ženu a její dvouletou dceru.

Když byla Fernandez a Becková zatčeni, přiznali se ke dvanácti vraždám, ale předpokládá se, že mohli mít na svědomí i mnoho dalších. Po senzačním soudním procesu byli v srpnu 1949 shledáni vinnými a 8. března 1951 byli vedle sebe popraveni na elektrickém křesle ve věznici Sing Sing. Elmera Robinsona hraje John Travolta, jeho partnera James Gandolfini a vražedný pár ztvárnili Jared Leto a Salma Hayeková.

Zdroj: nytimes.com, history.com, imdb.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu