Za film Válka světů získal málem Tom Cruise potupnou cenu

Tom Cruise patří mezi světovou špičku, co se herectví týče. Vesměs hraje jen hlavní role a získává jednu cenu za druhou. Bohužel právě za film Válka světů, co režíroval Steven Spielberg, mu hrozilo, že dostane cenu, kterou se herci zrovna dvakrát nechlubí. Po Cruisově boku si zahrála krásná Dakota Fanning.

Film slavil úspěch bez toho, aby získal filmovou cenu

Když se vysloví jméno Steven Spielberg, většinou to znamená, že film, na kterém pracoval právě tento režisér, bude naprosto dokonalý. Nejinak tomu je také u sci-fi thrilleru Válka světů, co natočil v roce 2005. Premiéra proběhla v Tokiu, a přestože film slavil obrovský úspěch, neproměnil jedinou svou nominaci na cenu. Ale i tak byli tvůrci spokojeni, protože snímek překonal tržbu sto milionů dolarů.

Spielberg a Cruise spolu nepracovali poprvé

Do tohoto snímku obsadil Spielberg Toma Cruise. Nebyla to však jejich první spolupráce a oba svorně prohlásili, že se jim spolu spolupracuje velmi dobře. Tom se díky tomuto snímku o sedm let později prosadil v anketě „The Hollywook reporter“. Získal v ní třetí místo za postavu, která by dokázala vést boj proti zombíí. V roce 2005 to však viděli jinak a Cruise byl nominován na Zlatou malinu za nejhorší herecký výkon. Nakonec ji však neproměnil.

Herečku Mirandu Otto si Spielberg prosadil za každou cenu

Po boku Toma Cruise si zahrála krásná Dakota Fanning. Další herečkou, která si zahrála jednu z nejvýznamnějších rolí, byla Miranda Otto. Málem však v tomto snímku nehrála. Původně roli odmítla. Důvod byl prostý. V té době byla v očekávání. Steven Spielberg ji však tak moc ve svém filmu chtěl mít, že kvůli ní razantně upravil scénář, aby mohla ztvárnit roli Mary Ann též v pokročilém stádiu těhotenství.

Tento sci-fi film se stal Cruisovým třináctým snímkem, který překonal tržbu 100 milionů dolarů, což ho řadí mezi nejlepší herce historie.

Zdroj: playbuzz.com | foto: Paramount Pictures, DreamWorks

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu