Z milované animované pohádky je hraný film – co říkáte na nového Aladina?

Přidat na Seznam.cz

Zbožňovali jste humor uštěpačného džina, báli se o krásnou princeznu Jasmínu, proklínali zlosynného Jafara a drželi palce statečnému, zamilovanému Aladinovi? Máme pro vás dobrou zprávu – právě se můžete podívat na hranou verzi oblíbené pohádky.


Disney a recyklace

V poslední době to tak trochu vypadá, jako kdyby Disneymu došly nápady – největší trháky od této značky jsou animované filmy přetočené do jejich hrané podoby. Tenhle postup má jednu velkou výhodu – máte jistou roky pěstěnou fanouškovskou skupinu.

Začalo to Popelkou, pokračovalo Knihou džunglí a do třetice se zadařila předělávka Krásky a zvíře (a jen tak mimochodem vydělala Disneymu miliardu). Várka přetočených animovaných filmů těmito tituly ale nekončí, můžete očekávat Dumba a Legendu o Mulan.

O kouzelné láhvi a třech přáních

Příběh je vlastně stejný jako v animované pohádce z roku 1992. Pouliční zlodějíček Aladin získá starodávnou lampu, ve které se skrývá velmi mocná bytost – džin. Ten nabídne mladému Aladinovi splnění tří přání a ten neváhá využít mimořádné příležitosti vydávat se za prince, aby získal srdce spanilé princezny Jasmíny, do které je zamilovaný.

Samozřejmě se mu do cesty postaví nebezpečný Jafar, který má jak s princeznou, tak s kouzelnou lampou úplně jiné plány.

Herecké obsazení

Kdo ztvárnil oblíbené pohádkové postavy?

  • Mena Massoud jako Aladdin
  • Will Smith jako džin
  • Naomi Scott jako princezna Jasmína
  • Marwan Kenzari jako Jafar

Režisérem filmu je Guy Ritchie, který se spolu s Johnem Augustem podílel i na samotném scénáři. Za kouzelnou hudbou stojí Alan Menken – ten pro nový film připsal dokonce dvě zcela nové písně. Díky tomu budou i znalci původního animovaného filmu příjemně překvapení.

Herci vs animované postavy

Je jasné, že kdykoliv se herci chopí něčeho legendárního a generacemi milovaného a pokusí se tomu dát novější háv, neujdou přísné kritice. Obsazení Aladina ale není moc za co kritizovat – poradili si se svými rolemi více než dobře. Obzvlášť, když přihlédneme k tomu, že až na Willa Smitha nejde o příliš známé herce, alespoň do této doby.

Mena Massoud je jako Aladin přirozený, má charisma a je stejně sympatický, jako jeho animovaný předchůdce, když s jistou drzostí proplouvá uličkami města. Na druhou stranu Marwan Kenzari skvěle vystihl zákeřnost své postavy a jeho Jafar je velkolepý.

Největší očekávání a nervozita panovala ohledně postavy Džina, kterého v původním filmu daboval Robin Williams. Will Smith vsadil na jistotu a kráčel v jeho stopách – a jde mu to dobře.

Podtrženo, sečteno jde o kvalitní filmový kousek. Nových věcí je tam sice pomálu, ale v každém případě jde o velmi příjemnou podívanou pro celou rodinu. A dobrá zpráva pro děti – Aladinova opička tam je taky.

Jaký je váš oblíbený animovaný film? Máte rádi jejich hrané verze?

Autor: Martin L.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.