Z milované animované pohádky je hraný film – co říkáte na nového Aladina?

Zbožňovali jste humor uštěpačného džina, báli se o krásnou princeznu Jasmínu, proklínali zlosynného Jafara a drželi palce statečnému, zamilovanému Aladinovi? Máme pro vás dobrou zprávu – právě se můžete podívat na hranou verzi oblíbené pohádky.

Disney a recyklace

V poslední době to tak trochu vypadá, jako kdyby Disneymu došly nápady – největší trháky od této značky jsou animované filmy přetočené do jejich hrané podoby. Tenhle postup má jednu velkou výhodu – máte jistou roky pěstěnou fanouškovskou skupinu.

Začalo to Popelkou, pokračovalo Knihou džunglí a do třetice se zadařila předělávka Krásky a zvíře (a jen tak mimochodem vydělala Disneymu miliardu). Várka přetočených animovaných filmů těmito tituly ale nekončí, můžete očekávat Dumba a Legendu o Mulan.

O kouzelné láhvi a třech přáních

Příběh je vlastně stejný jako v animované pohádce z roku 1992. Pouliční zlodějíček Aladin získá starodávnou lampu, ve které se skrývá velmi mocná bytost – džin. Ten nabídne mladému Aladinovi splnění tří přání a ten neváhá využít mimořádné příležitosti vydávat se za prince, aby získal srdce spanilé princezny Jasmíny, do které je zamilovaný.

Samozřejmě se mu do cesty postaví nebezpečný Jafar, který má jak s princeznou, tak s kouzelnou lampou úplně jiné plány.

Herecké obsazení

Kdo ztvárnil oblíbené pohádkové postavy?

  • Mena Massoud jako Aladdin
  • Will Smith jako džin
  • Naomi Scott jako princezna Jasmína
  • Marwan Kenzari jako Jafar

Režisérem filmu je Guy Ritchie, který se spolu s Johnem Augustem podílel i na samotném scénáři. Za kouzelnou hudbou stojí Alan Menken – ten pro nový film připsal dokonce dvě zcela nové písně. Díky tomu budou i znalci původního animovaného filmu příjemně překvapení.

Herci vs animované postavy

Je jasné, že kdykoliv se herci chopí něčeho legendárního a generacemi milovaného a pokusí se tomu dát novější háv, neujdou přísné kritice. Obsazení Aladina ale není moc za co kritizovat – poradili si se svými rolemi více než dobře. Obzvlášť, když přihlédneme k tomu, že až na Willa Smitha nejde o příliš známé herce, alespoň do této doby.

Mena Massoud je jako Aladin přirozený, má charisma a je stejně sympatický, jako jeho animovaný předchůdce, když s jistou drzostí proplouvá uličkami města. Na druhou stranu Marwan Kenzari skvěle vystihl zákeřnost své postavy a jeho Jafar je velkolepý.

Největší očekávání a nervozita panovala ohledně postavy Džina, kterého v původním filmu daboval Robin Williams. Will Smith vsadil na jistotu a kráčel v jeho stopách – a jde mu to dobře.

Podtrženo, sečteno jde o kvalitní filmový kousek. Nových věcí je tam sice pomálu, ale v každém případě jde o velmi příjemnou podívanou pro celou rodinu. A dobrá zpráva pro děti – Aladinova opička tam je taky.

Jaký je váš oblíbený animovaný film? Máte rádi jejich hrané verze?

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu