X-men: film se připravoval 11 let, než se dostal na plátna kin

Snímek X-men patří dodnes k nejlepším sci-fi filmům. Jeho příprava trvala dlouhých 11 let a samotné natáčení bylo mnohdy komplikované, protože někteří herci strávili v maskérně i 8 hodin, než mohli začít natáčet. Přesto vznikl pozoruhodný snímek o lidech, kteří se narodili s X-faktorem v genech a měli zvláštní sílu.

Mystique trávila v maskérně nejvíce času

Ve světě se začaly rodit děti se zvláštním genem, který jim dával zajímavé schopnosti. Díky tomu však začal boj dobra se zlem, protože někteří usilovali o zneužití této moci. Někdo z nich uměl létat, jiný ovládal počasí. Mystique například dokázala měnit podoby. Tuto postavu si zahrála Rebecca Romijn. Ve filmu byste ji však těžko poznali. Než mohla začít natáčet, trvalo celému týmu maskérů dlouhých 8 hodin, než ji nalíčili.

X-men se připravoval 11 let

Nejen příprava masek na natáčení trvala nespočet hodin. Film X-men se začal připravovat už v roce 1989, ale jeho premiéra proběhla až 12. července 2000 na Ellis Islandu v New Yorku. Nejprve se tvůrci nemohli dohodnout, kdo vytvoří scénář k tomuto filmu, jenž se měl točit podle komiksové předlohy. Padala jména jako Stan Lee a Chris Claremont, ale nakonec se stal scénáristou David Hayter. Scénář měl hned několik variant, které se od sebe dost lišily.

Scénář se mnohokrát měnil

V roce 1994 vyšel scénář, ve kterém se počítalo pouze s původní pětkou hrdinů a novým rekrutem Wolwerinem. Ten ve filmu používal drápy plastové, dřevěné i ocelové. Hugh Jackman a jeho čtyři kaskadéři jich při natáčení použili rovných 700. Další návrhy na scénář byly naopak mnohem odvážnější, ale chyběl záporák Magneto. Za to se tam měl objevit Beast, ale protože jeho role by notně překročila rozpočet filmu, měla tato postava smůlu a ve filmu si Beast nezahrál.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu