Walk the line: Skutečný Johnny Cash vybral do role Joaquina Phoenixe, režisérovi se tento nápad ale nezamlouval

Životní příběh fenomenálního zpěváka Johnnyho Cashe byl stejně divoký jako on sám při svých vystoupeních. V životopisném snímku Walk the line režiséra Jamese Mangolda ztvárnil zpěváka herec Joaquin Phoenix a jeho ženu June Carterovou si zahrála Reese Witherspoon. Ta za roli obdržela kromě Oscara dalších šestnáct různých ocenění, a to nejprve nechtěla roli ani vzít. Nakonec jistě nelitovala. Snímek kromě toho získal také tři Zlaté glóby. Jaké zajímavosti jeho natáčení provázely?

Drsná příprava na natáčení

Ani jeden z hlavních protagonistů filmu rozhodně při přípravě na film nezahálel. Reese Witherspoon i Joaquin Phoenix nazpívali a nahráli všechny filmové písně společně, kvůli tomu také pečlivě šest měsíců trénovali a učili se hrát na hudební nástroje.

Joaquin Phoenix navíc dokonale a věrohodně zahrál závislost Johnnyho Cashe na návykových látkách a alkoholu. S alkoholovou přípravou to ale poměrně přehnal – a po natáčení se svěřil do péče odborníků v protialkoholní léčebně.

Sami si je vybrali

Johnny Cash chtěl, aby jej ve snímku ztvárnil Joaquin Phoenix, protože se mu líbil jeho výkon ve filmu Gladiátor. Režisérovi se ale tato volba zprvu příliš nezamlouvala, skutečný Johnny Cash byl totiž mnohem vyšší než je herec. I sama June Carterová chtěla, aby ji hrála Reese Witherspoon, která se do práce vrátila jen osm měsíců po porodu syna. Slavný hudební pár se ale už bohužel nedožil ani začátku natáčení filmu, protože přípravy byly poměrně zdlouhavé.

Realita versus film

Film se snaží věrohodně kopírovat skutečný život Johnnyho Cashe, ale jak už to tak bývá, ne všechny scény ve filmu jsou úplně pravdivé. Ve snímku můžeme sledovat zhroucení slavného zpěváka během koncertu v Las Vegas v roce 1965. Zde jen o pouhý výmysl scénáristů.

Naopak velmi věrohodně je zobrazena scéna, kdy Johnnyho zatknou V El Pasu v Texasu, jak se snaží propašovat drogy v pouzdře od své kytary. To se skutečně stalo v říjnu roku 1965. Absolutní improvizací pak byla scéna, kdy Joaquin Phoenix vytrhne ve vzteku ze zdi umyvadlo.

Maličkou roli si ve snímku zahrál také skutečný syn June Carterové a Johnnyho Cashe, John Carter Cash.

Zdroje: csfd.cz, imdb.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu