Vzestupy a pády Martina Dejdara. Seriálový Ozzák neměl vždy na růžích ustláno

Martin Dejdar letos oslavil 55. narozeniny a patří k nejoblíbenějším českým hercům. Nejvíce se proslavil ve filmu Šakalí léta nebo rolí Antonína Maděry v seriálu Zdivočelá země. Po pauze, kterou trávil s rodinou na Floridě, se zase vrátil v plné síle, a nyní je rád, že je zpátky doma. Ani takto úspěšný herec ale neměl vždy na růžích ustláno. Chyby zkrátka dělá občas každý.

Komik i představitel vážných rolí

Martin Dejdar umí skvěle ztvárnit jak komediální role, tak i ty vážnější. Nedělá mu problém téměř nic, a všechno zahraje naprosto dokonale. K jeho plně nejvýraznějším rolím patří Bejby ze Šakalích let. V tomto filmu se navíc proslavil, šlo o jeho vůbec první hlavní roli. V seriálu Zdivočelá země, sledující osudy bývalého pilota Antonína Maděry po válce, se popasoval s vážnější rolí – a zase na jedničku. V posledních letech na sebe upoutal pozornost jako Ozzák s Comebacku.

Herec je i držitele Českého lva, a to za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli ve filmu Učitel tance z roku 1995. Nezapomenutelný je také z filmu Slunce, seno, erotika, kde si zahrál temperamentního italského milovníka. Televizní diváci znají moc dobře i Martinův hlas, ten propůjčil seriálovému Bartovi ze Simpsonových. Ne vždy se mu ale stoprocentně dařilo. Aktuálně ho můžeme vídat každé pondělí v seriálu Specialisté.

Panství a útěk na Floridu

Na problém si zadělal s filmem Panství z roku 1999. V něm si zahrál, ale také byl v roli koproducenta. Nakonec mu však zbyly jen mnohamilionové dluhy, které musel léta splácet. Herec ale uznal, že všechny trable, a to i ty dluhové, jejich rodinu stmelily dohromady.

Za oceán odletěli hlavně kvůli soukromí. Syn Martina Dejdara dokonce v jednu dobu musel čelit ve škole šikaně, a tak se rodina impulzivně rozhodla odjet a uchýlit se na slunnou Floridu.

V současné době je rodina zpět v Čechách. A vypadá to, že se blýská na ty nejlepší časy.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT