Všichni jsou v pohodě: Remake italského filmu, který se natáčel ve více amerických státech

Italsko-americké drama z roku 2009 vypráví o muži jménem Frank Goode, který celý život zasvětil práci v jedné z továren, aby svou rodinu co nejlépe uživil. Ve chvíli, kdy vstupuje do důchodového věku mu však dochází, že se svou rodinou netrávil mnoho času a život mu protekl mezi prsty.

Frankova manželka zemřela a jeho vztah s dětmi není příliš dobrý, což dokazuje i jejich odřeknutí společné rodinné oslavy. Frank se proto navzdory svému zdravotnímu stavu odhodlá a vyjede za dětmi po několika amerických státech, aby vztahy s nimi oživil. Setkání s realitou je však mnohem horší, než mu jeho manželka vždy říkala.

Film Všichni jsou v pohodě je inspirován italskou verzí

Snímek Všichni jsou v pohodě je ve skutečnosti remakem italského filmu z roku 1990. Původní scénář je vyhotoven rukou Massimo De Rita, nynější scénář remaku si vzal na starost Tonino Guerra. V italské verzi tohoto filmu je dětí, za kterými se Frank vydává, pět.

Hlavní role byla dobrou volbou

Obsazení Roberta De Nira do hlavní role byla skvělá volba producentů. Jeho herecký výkon ve filmu byl kritiky často považován za skvělý. Zajímavostí z příběhu je, že hlavní postava používá pouze telefonní budky či jiné pevné telefony, na rozdíl od jeho dětí. Ty totiž používají již dávno mobilní telefony.

Natáčení filmu proběhlo na více lokacích

Díky příběhu, ve kterém Frank cestuje za svými dětmi, bylo nutné změnit i místa natáčení filmu. Část snímku byla natočena přímo v New Yorku, další část natáčení proběhla v Connecticutu. Některé scény pochází také z Yale University v New Havenu.

Film doprovází krásná hudba

Filmoví kritici se také často zmiňují o skvělé hudbě, která provází a podtrhuje celkový děj filmu. Filmová hudba patří skladateli Dario Marianelli, který je také oceněn za svou práci Oscarem.

Příběh Franka, který celý život žil ve své pracovní bublině a v iluzi, kterou mu jeho manželka předkládala, je skvělým ztvárněním lidského života.

Zdroj: csfd.cz, imdb.com

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT